Úvodní strana Aktuality Na hřištích se objevují závažné nedostatky. STK chce chránit zdraví hráčů

Na hřištích se objevují závažné nedostatky. STK chce chránit zdraví hráčů

Během letošní sezony došlo k několika zraněním vinou špatného stavu fotbalových hřišť. Sportovně-technická komise zjistila, že minimálně posledních 8 let nikdo stav krajských fotbalových hřišť a jejich vybavení nekontroloval.

„Dle výkladu pravidel FAČR je každý klub povinný dodržovat základní pravidla. Jelikož víme, že to není jednoduché, požádala STK Komisi rozhodčích, aby při utkání o víkendech 16. a 23. října provedli hlavní rozhodčí kontrolu třech zásadních pravidel,“ sdělil člen Výkonného výboru SKFS Ondřej Knobloch.

O jaká tři zásadní pravidla se jedná? Tím prvním je hrazení nebo zábradlí kolem hrací plochy. Musí být nejméně 2 metry od pomezní čáry a čtyři metry od brankové. Druhé pravidlo se týká bezpečného odchodu a příchodu rozhodčích z kabin na hřiště. Tento prostor musí být zabezpečen proti vniknutí diváků. Třetím pravidlo se týká hráčských lavic. „Lavičky musí být kryté, oddělené od hlediště, mají být umístěné poblíž středové čáry za pomezní čárou, musí být zabezpečené proti vhazování předmětů z hlediště a mají umožňovat sezení pro 10 osob,“ citují pravidla.

Zaslané fotografie následně STK vyhodnotí a určí závažnost porušení pravidel. Následně vyzve kluby k jejich nápravě v konkrétních termínech.

„Jedná se nám především o bezpečnost všech hráčů napříč kategoriemi. Zranění je vždy lepší předcházet, než je řešit. Věříme, že samy kluby si uvědomí závažnost tohoto problému a nebezpečí. Samy přistoupí k nápravě hrací plochy a jejího okolí,“ věří Knobloch.

V případě vážného zranění zodpovídá za následnou újmu hráče i sám klub, kde se tento problém stal. „Nechceme vytvářet klubům problémy,“ zdůraznil Ondřej Knobloch, „ale chceme jim předejít. To že minulé vedení toto nařízení zásadně ignorovalo, není vůbec v pořádku. STK následně osobně navštíví kluby, kde budou shledány nejzávažnější nedostatky a tuto věc bude společně řešit.“

V přiložené fotogalerii si již některé zásadní pochybení můžete prohlédnout.

Galerie článku

Zápasy jarní části sezony už znají své přesné termíny

Sekretariát Středočeského krajského fotbalového svazu dnes zveřejnil kompletní program zápasů jarní části sezony 2021/2022.

10.01.2022
Vyjádření SKFS k návrhu STK na kontumace zápasů sdružených...

V zápise Sportovně-technické komise SKFS ze dne 10. listopadu 2021 je celkem 46 krajských mládežnických utkání předáno Disciplinární komisi SKFS s...

12.11.2021
Kde nyní stáhnete soubory SKFS? Hledáte domácí dresy?

I na tomto novém webu Středočeského krajského fotbalového svazu najdete některé důležité soubory ke stažení.

01.11.2021