Úvodní strana Aktuality Půlmistrem KP je suverénní Velim. I. A třídám vládly Spartak a Sokoleč

Půlmistrem KP je suverénní Velim. I. A třídám vládly Spartak a Sokoleč

Podzimní sezona ve Středočeském kraji skončila o víkendu, kdy své poslední zápasy dohrály krajský přebor a obě skupiny I. A třídy. Podívejte se, které týmy byly po podzimu nejlepší.

Krajský přebor: FC Velim | 41 bodů | 57:15

Podzimní část nejvyšší krajské soutěže ovládl tým z Kolínska. Velimští z patnácti duelů třináctkrát vyhráli a jen dvakrát remizovali. Za celý podzim nepoznali hořkost porážky a v čele tabulky mají čtyřbodový náskok před Dobrovicí, kterou doma Velim porazila v desátém kole jednoznačně 4:0. První ztráta týmu trenéra Radka Kulhánka přišla až 23. října v Klíčanech (1:1). Druhá remíza se zrodila v předposledním utkání, kdy Velimští remizovali doma 2:2 s Kosoří. Nejvyšší výhru si připsali ve čtrnáctém kole doma s Vlašimí B, kterou deklasovali 7:0. Tým táhli střelecky dva fotbalisté. Patnáct branek nastřílel Robin Vocel. O pět gólů méně zapsal Jan Jícha.

I. A třída, sk. A: SK Spartak Příbram | 34 bodů | 60:18

V polovině soutěže vede skupinu A Spartak Příbram, ale na konci soutěže by to nestačilo. Tabulku vede jen díky lepšímu skóre před SK Doksy, jelikož Příbramští nastříleli o dvacet tři branek více. Jenže lepší vzájemný zápas má po první polovině celek z Kladenska, který doma porazil Příbram 3:1. Příbramští během podzimu třikrát prohráli a jednou remizovali. Kromě prohry v Doksech padl Spartak ještě v Klecanech (2:5) a doma s Podlesím (0:2). Remíza 1:1 přišla v Novém Strašecí. Nejvyšší výhru si lídr tabulky připsal doma proti Mníšku pod Brdy, který deklasoval 10:0. Jednadvacet gólů nastřílel ex-ligový fotbalista Miroslav Slepička, který je zároveň nejlepším střelcem soutěže.

I. A třída, sk. B: SK Sokoleč | 39 bodů | 78:20

Stejná situace je i ve skupině B. V čele tabulky jsou dva týmy se stejným počtem bodů. Vede však Sokoleč před Pšovkou Mělník. Tým z Nymburska má nejen lepší skóre, ale také vyhrál 3:0 vzájemný zápas se soupeřem z Mělnicka. V patnácti podzimních duelech prohráli Sokolečtí pouze dvakrát. Hned v prvním zápase 2:5 na hřišti Mnichova Hradiště. Druhá prohra přišla ve třetím duelu v Průhonicích (0:2). Pak už jen samé výhry. Tu nejvyšší si odvezli z Čelákovic (11:1). Nejlepším střelcem Sokolče i celé soutěže je Marek Ramšák. Soupeřům nastřílel jednadvacet gólů.

Jarní část v krajském přeboru a I. A třídě začne dle termínové listiny o víkendu 12. a 13. března 2022. Soutěže I. B třídy začnou o čtrnáct dní později, tedy 26. a 27. března 2022. Přesné rozlosování soutěží zveřejníme později. Aktuálně probíhá vyhodnocování podzimní části od jednotlivých komisí SKFS a po zapracování podnětů bude rozlosování zveřejněno.