Úvodní strana Aktuality VIDEO: Talentovaní rozhodčí si vyzkoušeli TEPfactor na Slapech. Zakončili tak povedený podzim

VIDEO: Talentovaní rozhodčí si vyzkoušeli TEPfactor na Slapech. Zakončili tak povedený podzim

Poslední setkání Elite Ref Academy SKFS hostil TEPfactor na Slapech. Kromě jednoho nemocného se tam sešli všichni frekventanti podzimního běhu, aby změřili síly v řadě akčních úkolů inspirovaných známou soutěží Pevnost Boyard.

Rozhodcovské vzdělávání se tím posunulo do nové dimenze. Zdaleka už v něm nejde jen o teoretické vědomosti nebo technické návyky získané cvičeními na hřišti. „Posunulo se směrem k sociálním dovednostem, jako je strategie řešení úkolů, kooperace v týmu, leadership a řada dalších. Řízení špičkových fotbalových zápasů už totiž dávno není jen věcí jednotlivce, ale stále víc stojí na výkonu celého týmu. A to si mohli středočeští rozhodcovští talenti vyzkoušet,“ upozornil účastník akce a člen Komise rozhodčích SKFS Karel Hrubeš.

Do čela čtyřčlenných týmů se postavili právě místopředseda komise rozhodčích a jeden z nejzkušenějších ligových soudců Karel Hrubeš, nehrající kapitán jedné skupiny Daniel Vokoun, předseda kutnohorské komise Miloslav Pospíšil a čtveřici trochu překvapivě doplnil Filip Hes. „Zasloužil si to svými výkony na hřišti i ve workshopech Elite Ref Academy (ERA), a řekl si také o nominaci do sem-profesionálních soutěží,“ konstatoval předseda KR SKFS Petr Blažej.

Video z TEPfactoru na Slapech

A právě jeho tým se stal celkovým vítězem posledního běhu ERA, takže Filip Hes měl k oslavě hned dvojí důvod.

Podzimní počínání této skupina mělo vzestupný vývoj! „Ze zprvu nesourodé skupiny se za několik podzimních setkání stala skvělá parta,“ těšilo Blažeje a pokračoval: „Místo v ní nezískáte jen tak. Jakkoli to může znít nadneseně, patří sem největší talenti středočeského rozhodcovství. Nejde však o společnost zcela uzavřenou. Může do ní patřit každý, kdo prokáže nejen talent, ale i chuť na sobě pracovat, vstávat třeba kolem páté hodiny ranní, aby stihl začátek semináře a vracet se z něj pozdě večer, když si vyslouží obsazení na zápas v opačné části kraje.“

Galerie článku