Úvodní strana Aktuality Nejlepší střelci krajských soutěží: Exligistu Slepičku vyrovnal sokolečský Ramšák

Nejlepší střelci krajských soutěží: Exligistu Slepičku vyrovnal sokolečský Ramšák

Podzimní část sezony ve středočeských krajských soutěžích je minulostí. Týmy, kterým se dařilo nejvíc a přezimují na prvních místech tabulky, jsme si již představili. Nyní se zaměříme na nejlepší střelce v jednotlivých soutěžích. Podívejte se, kteří hráči se v první polovině soutěžního ročníku zapisovali do střeleckých listin nejčastěji.

Krajský přebor:
19 gólů
- Jiří Jeslínek (Klíčany)
15 gólů – Robim Vocel (Velim), Radek Tomíček (Dobrovice)
10 gólů - Marek Volf (Dobrovice), Jakub Jaroš (Tuchlovice), Matěj Novák (Bohemia Poděbrady), Jan Jícha (Velim), Ayao Joel Sogbo (Vlašim B)

Střelcům v přeboru vládne jméno dobře známé nejen fanouškům středočeského fotbalu. Na čele trůní s devatenácti přesnými zásahy exligový Jiří Jeslínek, hvězda Klíčan, třetího týmu tabulky.  Odchovanec pražské Sparty a bývalý mládežnický reprezentant měl výtečný vstup do sezony. Hned v úvodním kole ročníku nastřílel pět branek do sítě vlašimské rezervy. V dalších čtyřech duelech se zapsal do střelecké listiny dvakrát. O druhé místo v tabulce střelců krajského přeboru se dělí patnáctigóloví Robin Vocel z vedoucí Velimi a Radek Tomíček z Dobrovice. Hned pětice fotbalistů pak mířila do černého desetkrát.

I. A třída – skupina A:
21 gólů
- Miroslav Slepička (Spartak Příbram)
19 gólů - Aleš Nesládek (Doksy)
15 gólů - Matěj Krejča (Chlumec)

I. A třída – skupina B:
21 gólů
- Marek Ramšák (Sokoleč)
16 gólů - Lukáš Křivánek (Sokoleč)
15 gólů  - Jiří Dalekorej (Čelákovice)

Po úvodních čtyřech odehraných kolech měl na kontě už deset přesných zásahů. Díky dvěma hattrickům v závěru podzimní části sezony se nakonec dostal na jednadvacet nastřílených gólů. A to Miroslav Slepička, další známý exligový fotbalista se 197 starty v nejvyšší tuzemské soutěží, naskočil v dresu příbramského Spartaku jen do devíti z patnácti duelů. I díky gólové potenci svého kapitána patří Spartaku po podzimu první místo o skóre před Doksy. Za ty zase pálil ostrými Aleš Nesládek, autor devatenácti tref. Třetí pozice patří chlumeckému Matěji Krejčovi.

Suverénně nejofenzivnějším mužstvem úvodní poloviny sezony v krajských soutěžích je Sokoleč. Mužstvo z Nymburska zatížilo v patnácti kolech konta svých soupeřů hned 78 brankami, o nejvíce z nich se postaral Marek Ramšák, který je tak společně s Miroslavem Slepičkou nekorunovaným králem podzimních střelců napříč všemi soutěžemi. Hned čtyřikrát skóroval při výhře svého týmu na hřišti Mělníka, třikrát se pak radoval z hattricku. I druhé místo v tabulce střelců patří hráči ze Sokolče, šestnáctigólovému Lukáši Křivánkovi. O jednu trefu méně zaznamenal Jiří Dalekorej z Čelákovic.

I. B třída – skupina A:
17 gólů
- Filip Jančí (Kladno B)
13 gólů - Petr Buršík (Lány)
12 gólů - Leoš Gajdošík (Hostouň B)

I. B třída – skupina B:
16 gólů - Filip Valtr (Holubice)
12 gólů - Stanislav Mařík (Kralupy), Josef Gabčo (Byšice)
11 gólů - Matěj Vaněk (Bakov nad Jizerou)

I. B třída – skupina C:
15 gólů
- Maroš Klimpl (Jíkev)
12 gólů - Tomáš Jedlička (Pečky)
11 gólů - Adam Vyhnánek (Býchory)

I. B třída – skupina D:
12 gólů
  - David Král (Teplýšovice)
11 gólů - Zdeněk Šmejkal (Jevany)
10 gólů - Jakub Al Obaid (Kunice)

I. B třída – skupina E:
16 gólů
- Jiří Bican (Králův Dvůr B)
12 gólů
- Jan Prachař (Čisovice)
11 gólů
- Miroslav Švagr (Daleké Dušníky)

V I. B třídách se v první polovině sezony střelecky nejvíce dařilo kladenskému Filipu Jančímu. I díky jeho sedmnácti brankám se béčko divizního klubu vyhřívá na čele tabulky skupiny A. Šestnáctkrát se ze vstřeleného gólu radovali holubický Filip Valtr a také Jiří Bican hájící barvy béčka Králova Dvora, lídra skupiny E. Na patnácti brankách se zastavil další exligový fotbalista působící ve středočeských krajských soutěžích – Maroš Klimpl. I díky jeho produktivitě půjde Jíkev ve skupině C do jarních bojů z první příčky. Tabulce střelců skupiny D pak po podzimu kraluje teplýšovický David Král s dvanácti trefami.

Petr Hašek