Úvodní strana Aktuality 5. ročník turnaje O pohár předsedy SKFS vyhráli rozhodčí z Rakovníka

5. ročník turnaje O pohár předsedy SKFS vyhráli rozhodčí z Rakovníka

V sobotu se již pošesté sešli rozhodčí napříč Středočeským krajem, aby se utkali v halovém turnaji, který se již stává tradicí a má pevné své pevné místo na fotbalové mapě.

Po jednoroční, pandemií způsobené pauze tak mezi sebou změřily síly výběry všech dvanácti okresů našeho kraje. Prvenství obhajoval Kolín, kterému se ovšem letos nedařilo a jeho výsledné 11. místo je rozhodně překvapením. Ještě hůře si vedli zástupci Prahy – Východ, kteří jako jediní nepoznali pocit vítězství v zápase.

Ale zpět na start, kde byla mužstva rozdělena do tří skupin po čtyřech, kde systémem každý s každým zápolila o nasazení do čtvrtfinále. Tam se nakonec kromě dvou zmíněných nedostala ještě mužstva Berouna (10.) a Nymburka (9.). Samotná čtvrtfinále pak znamenala ztrátu možnosti na výhru pro týmy Benešova (s pouhými pěti účastníky vyhrál svou skupinu a celkové 5. místo je tedy až heroickým výkonem), Prahy – Západ (6.), Mladé Boleslavi (7.) a Kutné Hory (8.).

Nejlepší čtveřice si to pak rozdala ve dvou semifinálových kláních. Domácí Kladno, které je se třemi vítězstvími nejúspěšnějším týmem minulých ročníků, stanulo proti překvapení turnaje, Příbrami. Ve vyrovnaném utkání bylo nakonec šťastnějším, a popáté tak postoupilo do závěrečného utkání. Tam už na něj čekal omlazený výběr Rakovníka, který si s přehledem poradil s Mělníkem, jenž je na jména rozhodně nejkvalitnějším výběrem turnaje – čtyři jeho hráči mají ve „velkém fotbale“ zkušenosti z ČFL nebo z divizí (Matějček, Chládek, Remenec a Mižič). Mělník si nakonec zajistil alespoň 3. místo, když v souboji o něj přemohl v penaltovém rozstřelu statečně bojující Příbramáky.

Finále pak naplnilo veškerá očekávání. Boj plný emocí jak na hřišti, tak na lavičkách, byl ozdobou celého dne. Favorizovaný Rakovník v něm byl po celé utkání napřed, nejprve využil brejk a po vyrovnání Kladna se utrhl do náskoku 3:1. Kladno se ovšem nevzdalo a nejlepším výkonem v turnaji ještě jednou srovnalo finálovou válku dvou sousedících okresů. Když už se zdálo, že rozuzlení přinesou až pokutové kopy, Rakovník soupeři uštědřil poslední ránu a po závěrečném hvizdu, když svítil na tabuli stav 3:4, spustil své bujaré oslavy.

Během následného předávání cen, ze kterého se bohužel z důvodu nemoci musel omluvit předseda SKFS Tomáš Neumann, pak Adam Kindl z pozice organizátora celé akce hlavně děkoval. „Poděkování patří vedení SKFS a dalším partnerům za podporu této akce. Také sportovní hale v Unhošti za skvělé zázemí a samozřejmě všem účastníkům za výkony a hlavně pohodovou atmosféru, která tradičně provázela dění na palubovce. A ta je asi tím důvodem, proč je vždy první sobota po konci podzimní části krajských soutěží již pevně spjata s tímto turnajem,“ prohlásil ředitel turnaje Adam Kindl. 

Závěrem doplňme individuálně oceněné jedince: nejlepšího střelce Davida Malého z Příbrami, nejlepšího brankáře Jaroslava Stejskala z Mladé Boleslavi a nejužitečnějšího hráče Jana Červeného z vítězného Rakovníka.

FOTOGALERIE

Martin Vlk: Dobrý delegát rozpozná chybu, ale hlavně poradí

První akcí Komise rozhodčích SKFS před jarní částí sezony byl ve středu 19. ledna mini seminář nováčků v delegátském sboru.

21.01.2022
VIDEO: Talentovaní rozhodčí si vyzkoušeli TEPfactor na...

Poslední setkání Elite Ref Academy SKFS hostil TEPfactor na Slapech. Kromě jednoho nemocného se tam sešli všichni frekventanti podzimního běhu, ...

19.11.2021
Poslední letošní seminář pro rozhodčí se konal v...

Letošní semináře středočeského vzdělávacího programu pro rozhodčí se uzavřely v pátek 12. listopadu ve středočeském Malíně, který je předměstím ...

17.11.2021