Úvodní strana Aktuality Ve Velimi hodlají po výtečném podzimu i nadále bavit ofenzivním fotbalem

Ve Velimi hodlají po výtečném podzimu i nadále bavit ofenzivním fotbalem

Ztratili všehovšudy jen čtyři body, ani jednou nepoznali hořkost porážky a nastříleli suverénně nejvíc gólů ze všech. Není divu, že fotbalisté Velimi přezimují v tabulce krajského přeboru na nejvyšší příčce. Do jarních bojů půjdou s čtyřbodovým náskokem před Dobrovicí a touhou udržet první příčku.

„V týmu panuje spokojenost. Hlavně začátek sezony jsme měli skvělý, předváděli jsme pěkný fotbal a vyhrávali,“ hodnotí velimský podzim Robin Vocel, jedna z nejvýraznějších postav mužstva. „V závěru už to bylo takové unavené, to je ale asi normální. I přesto jsme zůstali neporaženi, za to jsme rádi,“ těší sedmadvacetiletého ofenzivního hráče.

Celek z Kolínska nejen, že nasbíral nejvíc bodů, ale může se pyšnit i nejlepším útokem v přeboru. V patnácti podzimních kolech nastřílel soupeřům celkem 57 gólů, což činí v průměru téměř čtyři vstřelené branky na zápas.

Kde hledat největší sílu půlmistra? „Máme skvělou partu,“ zdůrazňuje Vocel. „V týmu máme spoustu ostřílených hráčů, kteří své zkušenosti předávají těm mladším. Navíc si myslím, že právě starší hráči přispěli vedle trenéra k tomu, že se nám podařilo mladší kluky výborně zapracovat,“ podotýká nejlepší střelec týmu.

V klubu se netají přáním letošní ročník krajského přeboru ovládnout. Ostatně, s ambicemi celku z Kolínska to směrem k postupu vypadalo velmi nadějně už v sezoně 2019/2020, kdy Velimští drželi po úvodním jarním kole na čele dvoubodový náskok před Klíčany. Poté se ale naplno rozběhla pandemie koronaviru a amatérské fotbalové soutěže se už nerozehrály. Na špici tabulky se Velim držela i loni, tehdy ale byla sezona ze stejného důvodu přerušena a posléze i ukončena už v říjnu.

„Hlavně si přejeme, aby se konečně dohrála kompletní sezona. A samozřejmě bychom ji rádi zakončili nejlépe na prvním místě,“ neskrývá Vocel. To ale není jediný cíl do jarních odvet. Velim se hodlá i nadále prezentovat atraktivním ofenzivním fotbalem. „Pokud se chceme pohybovat na čele tabulky, musíme dávat góly. Doteď se nám to celkem dařilo a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ přeje si ofenzivní tahoun týmu.

Toto přízvisko mu náleží zcela právem. Díky patnácti trefám je totiž nejlepším střelcem přeborového půlmistra, v pořadí kanonýrů celé soutěže se pak dělí o druhou příčku s dobrovickým Radkem Tomíčkem.

„Nikdy jsem nebyl žádný střelec a maximum pro mě byly čtyři góly za sezonu, z tohoto hlediska musím být spokojený. Na druhou stranu jsem odehrál vinou různých zranění jen devět zápasů, takže gólů mohlo být i víc. Snad mi na jaře bude držet zdraví a já toho odehraji co nejvíc,“ přeje si Robin Vocel.

Petr Hašek
Foto: Deník/Vladimír Malinovský

VIDEO: Vedení SKFS zavítalo na Mladoboleslavsko

V Dobrovici se v sobotu dopoledne uskutečnilo setkání klubů OFS Mladá Boleslav, které pořádalo tamní vedení v čele s předsedou Tomášem Ježkem. ...

24.01.2022
Manuál k vyúčtování dotace MŮJ KLUB 2021

Pracovníci okresních sdružení středočeské organizace České unie sportu vypracovali pro kluby stručný manuál pro vyúčtování dotací z titulu MŮJ ...

20.01.2022
SKFS pořádá kurz pro fotbalové trenérky! Přihlaste se včas

Středočeský krajský fotbalový svaz společně s Grassroots trenérem Milanem Kormaníkem pořádá trenérský kurz FAČR "C" - licence pro trenérky ženy.

19.01.2022