Úvodní strana Aktuality OKRESNÍ PŮLMISTŘI: Berounsku vládnou Neumětely. Jejich největší síla je v partě

OKRESNÍ PŮLMISTŘI: Berounsku vládnou Neumětely. Jejich největší síla je v partě

V dalším díle seriálu, v němž představujeme nejlepšími týmy okresních přeborů po podzimní části letošní sezony, se zaměříme na Berounsko, kde patří první místo v přeborové tabulce Neumětelům. Uplynulý půlrok jsme zhodnotili s kapitánem „Šemíků“ Pavlem Kalinou.

Měli jste před startem sezony ambice zaútočit na nejvyšší stupínek, nebo je to spíše nad plán?

Na začátku sezony to možná tu a tam proběhlo mezi řečí, uvědomovali jsme si, že přišly posily, které tým zvednou, ale spíš jsme se drželi nohama na zemi a říkali si, že budeme rádi, když budeme hrát do pátého místa. Z tohoto hlediska je to tedy spíše něco navíc, podzim musíme hodnotit jednoznačně kladně.

Kde vidíte hlavní faktory podzimního úspěchu?

Vedle našeho trenéra bych znovu zmínil nové kluky, rychle zapadli do týmu a všechno si to tak nějak „sedlo“. Máme skvělou partu na hřišti i mimo něj, jaká tady dlouho nebyla. To je z mého pohledu asi vůbec nejdůležitější.

Která ze tří porážek vás nyní zpětně nejvíc mrzí? Možná vaše zaváhání v Chyňavě se úplně nečekalo...

Porážky nás mrzí všechny, je ale fakt, že jsme vždy padli o gól. Zápas s Chyňavou je vždy těžký, zvlášť na jejich hřišti. Za mě je Chyňava kvalitní soupeře, byť to tak nemusí podle umístění v tabulce vypadat. Na koukání hrají lepší fotbal než třeba Zaječov, který je třetí. I tak jsme u nich ale měli bodovat.

Čelo tabulky berounského přeboru je hodně vyrovnané, před Trubínem vedete o bod, před třetím Zaječovem o dva. Jak náročnou jarní část očekáváte?

Je to opravdu velmi vyrovnané a podle toho také očekáváme těžké jaro. Myslím si, že bude rozhodovat, jak se jednotlivé týmy připraví přes zimu.

Jak velkou výhodou vidíte v tom, že se všemi soupeř z TOP 5 budete na jaře hrát doma? Na podzim jste na domácím hřišti všechny duely vyhráli…

Pro nás je to bezpochyby obrovská výhoda, doma se hraje vždy lépe než na půdě soupeře. Budeme chtít potvrdit, že podzimní domácí bilance bez ztráty bodu nebyla náhodná.

Půjdete do jara s cílem pokusit se přebor ovládnout? A kývli byste případně na možnost postoupit do I. B třídy?

Jaro určitě začneme s tím, že chceme soutěže vyhrát. Postoupit do kraje je pro nás určitě výzva, ale je pravdou, že jsme se o tom ještě nebavili. Osobně se domnívám, že posun do I. B třídy by mohl znamenat příchod dalších kvalitních posil, a zvedl by se i zájem fanoušků.

Můžete jmenovat hráče, kteří vás na podzim nejvíc táhli? Ve statistikách je vidět zejména Daniel Nový, s deseti góly váš nejlepší střelec…

Kdybych měl jmenovat hráče, kteří náš tým táhnou, vyjmenuji vám celý tým. Jedna věc je, že Dan dává hodně gólů, to je určitě super, daří se mu a já mu to přeji, ale taky musím zmínit, že máme nejméně inkasovaných gólů v soutěži. To zase vypovídá o skvělé obraně a gólmanovi, což je také velmi důležité. Táhneme ti všichni společně jako tým.

Jak hodnotíte letošní kvalitu a úroveň přeboru na Berounsku? Vidíte oproti předchozím letům zlepšení?

Myslím si, že kvalita se celkově zvedla, a to nejen kvalitou hráčů, ale třeba i novými rozhodčími.

Vítězové okresních přeborů v kraji mají právo zahrát si v příštím roce Ligu mistrů OFS. Lákalo by vás si zahrát s nejlepšími celky z jiných okresů?

O soutěži jsme zatím moc neslyšeli, nicméně poměřit síly s týmy, se kterými bychom se jinak nepotkali, zní určitě lákavě. Aspoň bychom si udělali lepší obrázek o kvalitě ostatních přeborů.

Petr Hašek | Foto: archiv klubu

Středočeský GTM Milan Kormaník oceněn jako nejlepší...

Na jubilejním 20. FORTUNA Galavečeru Našeho fotbalu měl v neděli svou stopu i Středočeský krajský fotbalový svaz. Jeho Grassroots trenér mládeže ...

11.01.2022
Pavel Chán: Stále se učíme věci za pochodu

Dvaačtyřicetiletý fotbalista a funkcionář SK Pečice Pavel Chán vstoupil v roce 2021 do vod velkého fotbalu. Na jaře se stal předsedou Okresního ...

07.01.2022
OKRESNÍ PŮLMISTŘI: Béčko Velimi vede nedohranou podzimní...

Zajímavě vyrovnanou tabulku má po neúplném podzimu okresní přebor Kolínska. Tu vede Velim B o skóre před Libodřicemi, jenže Jestřabí Lhota a ...

28.12.2021