Úvodní strana Aktuality OKRESNÍ PŮLMISTŘI: Béčko Velimi vede nedohranou podzimní část na Kolínsku

OKRESNÍ PŮLMISTŘI: Béčko Velimi vede nedohranou podzimní část na Kolínsku

Zajímavě vyrovnanou tabulku má po neúplném podzimu okresní přebor Kolínska. Tu vede Velim B o skóre před Libodřicemi, jenže Jestřabí Lhota a Plaňany mají dva nedohrané duely. V našem ohlédnutí s podzimními půlmistry jsme vyzpovídali trenéra Velimi B Jiřího Ptáčka.

Pane Ptáčku, na podzim jste prohráli čtyřikrát, ale z toho hned třikrát po penaltách. Jak podzim hodnotíte?

V létě prošlo mužstvo obměnou. Odešli čtyři zkušení hráči a naopak přišli mladí kluci z dorostu. Mužstvo si během podzimu sedlo a u nás tedy panuje spokojenost. Jako mančaft jsme inkasovali jen devět branek. Z toho paradoxně tři vlastní. Směrem dozadu jsem byl spokojený, ale směrem dopředu nás bohužel trápila koncovka. Vypracovali jsme spousty šancí, ale ne vždy jsme je dokázali proměnit, což nás stálo zbytečné ztráty. Ať už se Zásmuky, doma s Kouřimí nebo s Plaňany. Nicméně jsme v poločase a na jaře se o vítězství chceme poprat.

Chybí vám vyloženě střelec? Nejlepší střelcem vašeho týmu je s osmi góly Lukáš Seifert.

Naše góly jsou rozpuštěné mezi více hráčů. Loni ani předloni jsme neměli vysloveně ostrostřelce. Vždy to bylo rozprostřené. Lukáš Seifert přišel z A týmu s ohledem na své pracovní vytížení a zranění. Byl pro mužstvo přínosem. Na druhou stranu zase nejsme závislí na jednom hráči a gól dokáže vstřelit více kluků.

Jak spolupracujete s A týmem, který vede krajský přebor? Pomáhají vám často hráči z áčka?

Spolupráce je nastavená tak, jak by měla být. Hráči, kteří nejsou vytížení, jsou k dispozici pro B tým. Spolupráce mezi oběma mančafty funguje dlouhodobě. Už to fungovalo za mě, když jsem byl trenérem A týmu a naopak jsem doplňoval B tým. Nyní jsem u béčka já a komunikace s Radkem Kulhánkem (trenér áčka) je nastavená velmi dobře. Totéž platí o dorostu.

Při pohledu na tabulku je patrné, že je podzimní část nedohraná. Teoreticky vás mohou bodově předstihnout dva kluby. Plaňany a Jestřabí Lhota. Co byste o nich řekl?

Jestřabí Lhota je pro mě překvapením. Je to tým, který hraje dlouhodobě pospolu. Letos ho navíc doplnili tři kluci z dorostu. Viděl jsem je hrát jen proti nám a byl to jeden z nejlepších mančaftů. Sehráli jsme s nimi vyrovnanou partii. Vyhráli jsme těsně 1:0 a byli jsme jediní, kdo je porazil. Jejich postavení v tabulce (3. místo) odpovídá kvalitě kádru. Co se týká Plaňan, ty jsou pro mě neznámým týmem. Před sezonou posílili tým o zahraniční hráče. Je to nový tým. My jsme tam ztratili, ale nedali jsme jasné šance. Navíc vyrovnání padlo po naší vlastní brance (nakonec prohra 1:2 po penaltách). Z hlediska výkonu jsou Plaňany mančaftem, který patří nahoru.

Kdo bude vaším největším soupeřem v boji o postup?

Určitě Jestřabí Lhota. Vidím tam i Plaňany. Teoreticky jsou v závěsu i Libodřice a Kouřim. V Kouřimi jsme vedli 2:0 a dali jsme si dva vlastní góly. Navíc si je vstřelili bráchové, což jsem za svou čtyřicetiletou kariéru nezažil. (smích)

Vítěz okresního přeboru má nově možnost zahrát si Ligu mistrů OFS ve Středočeském kraji. Vy jste v létě v nultém ročníku vypadli s pozdějším vítězem z Kaňku. Přihlásili byste se znovu?

Myslím si, že ano. Účastnili jsme se pilotního projektu. Paradoxně jsme vypadli hned v prvním zápase, ale určitě to není špatná myšlenka a podporujeme ji. Srovnání s ostatními okresy je zajímavé. Každý okres může mít jinou kvalitu a úroveň.

Michal Pavlík | Foto: Jan Břečka

Středočeský GTM Milan Kormaník oceněn jako nejlepší...

Na jubilejním 20. FORTUNA Galavečeru Našeho fotbalu měl v neděli svou stopu i Středočeský krajský fotbalový svaz. Jeho Grassroots trenér mládeže ...

11.01.2022
Pavel Chán: Stále se učíme věci za pochodu

Dvaačtyřicetiletý fotbalista a funkcionář SK Pečice Pavel Chán vstoupil v roce 2021 do vod velkého fotbalu. Na jaře se stal předsedou Okresního ...

07.01.2022
OKRESNÍ PŮLMISTŘI: Berounsku vládnou Neumětely. Jejich...

V dalším díle seriálu, v němž představujeme nejlepšími týmy okresních přeborů po podzimní části letošní sezony, se zaměříme na Berounsko, kde ...

21.12.2021