Úvodní strana Aktuality Novoroční zdravice místopředsedy SKFS Tomáše Nováka

Novoroční zdravice místopředsedy SKFS Tomáše Nováka

Těsně před začátkem nového roku 2022 zveřejnil svou zdravici pro všechny fotbalové příznivce nejen v SKFS místopředseda Středočeského krajského fotbalového svazu Tomáš Novák. 

Vážení fotbaloví přátelé, kolegové!

Připadla mi v rámci Středočeského krajského fotbalového svazu milá role, popřát vám vše nejlepší do nového roku 2022.

Při takové příležitosti se ale vždy sluší i bilancovat, a to rok právě končící.

Co nám přinesl rok 2021? Přinesl změnu, a to i ve fotbalovém hnutí, kde jsme si ji dlouho neuměli ani představit. Ke změnám došlo na fotbalových okresech, na krajích, ke změně došlo i v samotné Fotbalové asociaci ČR. Velké množství nových tváří, včetně té mé, dostalo při volbách důvěru.

Myslím, že v roce 2021 hodně z nás tu důvěru využilo zejména k tomu, aby zastavilo propad prestiže fotbalu ve společnosti. Věřím, že tento základní úkol se daří naplňovat, ale je třeba před sebe stavět úkoly další, a to ty rozvojové.

Já jsem v rámci své činnosti v SKFS zejména potěšen zlepšením spolupráce mezi jednotlivými OFS v kraji v rámci Komise pro spolupráci OFS, kterou vedu. Jsou v ní zastoupeny všechny okresy, většina z nich je velice aktivních a nebojí se sdílet s ostatními své znalosti, zkušenosti, ale i problémy, protože všem nám jde zejména o fotbal.

Zadařilo se v rámci spojenectví okresních fotbalových svazů uskutečnit i zajímavé dotační projekty z fondů Středočeského kraje, zaměřené na mládež, trenéry mládeže, vzdělávání jejich i rodičů hráčů.

Podpora ze SKFS šla i do dívčího fotbalu a do výběrů mladšího dorostu, i do soutěže Liga mistrů OFS, jejíž nultý ročník nás přesvědčil, že má smysl v ní pokračovat.

Já osobně budu spokojený, když příští rok ten dobře rozjetý vlak nezpomalí, klidně i zvýší rychlost a přidá vagóny, třeba v podobě krajské soutěže starších přípravek, která nám, myslím, v našem kraji chybí.

Určitě jsme v tomto roce po svém nástupu do funkcí udělali i nějaké chyby, ale je důležité je umět napravit a poučit se z nich, nikdo nejsme dokonalý.

Buďme ale pozitivní, ač to v posledních dvou letech je něco, co si z jiného úhlu pohledu nikdo nepřeje.

Takže, do nového roku nám všem zejména přeji, ať si přejeme být pozitivní a naším cílem není jen být negativní!

Vše nejlepší do nového roku 2022 přeje,

Tomáš Novák
místopředseda SKFS

VIDEO: Ve strahovském pivovaru se uskutečnilo setkání členů...

První akcí druhého lednového týdne roku 2022 bylo setkání vedení Středočeského krajského fotbalového svazu se zástupci svých odborných komisí. To ...

13.01.2022
Vánoční zdravice předsedy SKFS Tomáše Neumanna

Den před nejkrásnějšími svátky v roce vás svým dopisem pozdravil i předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Tomáš Neumann. Celé jeho ...

23.12.2021
Pozvánka na setkání klubů SKFS, Aktiv a Provolbu

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení zástupci klubů!

17.12.2021