Úvodní strana Aktuality GTM Jiří Veselý: Hlavně ať dětí ve fotbale přibývá

GTM Jiří Veselý: Hlavně ať dětí ve fotbale přibývá

V našem seriálu vám představujeme postupně všechny středočeské Grassroots trenéry mládeže. Jejich činnost může využít zdarma jakýkoliv klub na okrese. Pokračujeme Jiřím Veselým, jehož působnost je na okrese Mělník.

Jak dlouho už jste GTM trenérem a proč jste se rozhodl pro tuto práci?

Dva roky. Chci pomoci OFS s mládeží, hlavně ať dětí ve fotbale přibývá, ať se trenéři vzdělávají, inspirují, aby pak dětem předali své nové poznatky přímo na hřišti.

Co byste řekl, že je na vaší práci nejtěžší?

Komunikace s lidmi. Někteří jako by neměli zájem. Přitom kam přijedu do klubu, tak je pak vesměs zpětná vazba velmi dobrá a nadále spolupracujeme na výchově mladých hráčů.

Které vlastnosti by měl správný GTM mít?

Obětavý, ochotný, dělat to srdcem, mít velkou vůli, nevzdávat se, když něco nejde. Energie by z nás měla být na hřišti cítit. GTM musí být zapálený na této pozici.

Jakým způsobem s vámi mohou spolupracovat oddíly ve vašem okrese?

Osobní spolupráce, přímo na hřišti pak ukázkové tréninky, konzultace v rámci činnosti trenérů, náborové akce či organizace turnajů. Určitě je dobré využít i školení trenérů, které každý rok na okrese pořádáme.

Musí se GTM neustále fotbalově vzdělávat? Případně jaké trendy sledujete?

Měl by sledovat nové trendy a účastnit se vzdělávacích seminářů. Dnes je navíc řada seminářů dostupných i on-line.

Jak se vám daří zvládat mnohdy nezkrotné děti?

Nezkrotné děti se musí zabavit. Někdy je stačí více zapojit a někdy zase zvolit jinou taktiku v rámci komunikace. To platí zejména pro ty, co chtějí být středem pozornosti. Oni se pak vesměs k ostatním přidají a fungují dobře.

Preferujete nějakou fotbalovou kategorii, se kterou vám pracuje nejlépe? Máte raději přípravku nebo už dorost?

Raději přípravku, tam je každých půl roku vidět pokrok.

Jak často a jak moc spolupracujete při svém zaměstnání se základními či středními školami?

Snažím se, ale v době Covidu to bylo těžší, byly karantény apod. V minulosti to bylo jednodušší, ale už se to zase rozbíhá.

Na kterém okresním hřišti je vaše zázemí? Kde se cítíte být doma?

Asi Veltrusy a pak Tišice. Táta tam hrával a bratranec tam trénuje dorost.

 

Jiří Veselý

Věk: 39.
Působnost: OFS Mělník.
Hráčská kariéra: Všestudy, Kralupy Kaučuk – liga žákovská, dorost – Kralupy Kaučuk krajský přebor, muži I. A třída Čechie Kralupy, Hostín III. třída, okres Veltrusy.
Trenérská kariéra: Veltrusy – žáci, Vojkovice – dorost, žáci, Kralupy 1901 – I. A třída žáků, Neratovice – dorost krajský přebor, školičku Slavie Praha v Psárech.

Galerie článku

GTM Jakub Kowolowski: Každá kategorie má své kouzlo

V našem seriálu vám představujeme postupně všechny středočeské Grassroots trenéry mládeže. Jejich činnost může využít zdarma jakýkoliv klub na ...

22.03.2022
GTM Martin Zeman: Fotbal mám v srdci už doživotně

V našem dalším seriálu, kterým chceme vyplnit přestávku v polovině sezony, vám představujeme postupně všechny středočeské Grassroots trenéry ...

07.03.2022
GTM Miroslav Bodnár: V zimních měsících se věnuji školnímu...

V našem dalším seriálu, kterým chceme vyplnit přestávku v polovině sezony, vám představujeme postupně všechny středočeské Grassroots trenéry ...

22.02.2022
Další novinky