Úvodní strana Aktuality Komunikujte s námi! Odpovíme vám na všechno

Komunikujte s námi! Odpovíme vám na všechno

Víme, že boj s pomluvami je stejný, jako házet hrách proti zdi. Kdo chce druhého poškodit, vždy poškodí. Vedení SKFS ale nabízí všem lidem ze středočeského fotbalu možnost otevřené komunikace na jakékoliv téma. Pokud vás něco trápí, neváhejte se zeptat na cokoliv.

Své dotazy na vedení SKFS můžete transparentně pokládat přes níže uvedený emailový odkaz:

Ptejte se na info@skfs.cz!

Všechny vámi zaslané dotazy zveřejníme i s odpovědí v tomto průběžně aktualizovaném článku. Autor otázky zveřejňovat nebudeme, pokud si to nebude osobně přát.

 

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

OTÁZKA: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik hráčů s profesionální smlouvou z A týmu může nastoupit za B tým v nižší soutěži (např. v I.A třídě)? Je to nějak omezené?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, toto není nijak omezeno. Jediné omezení je to, že za B mužstvo mohou startovat pouze 2 hráči ze soupisky A mužstva. Turek Tomáš, sekretář SKFS.

OTÁZKA: Dobrý den, náš hráč dostal o víkendu ČK za dvě žluté a dosti přísné! Chtěli bychom si ho vykoupit a nebo domluvit podmínku za jeho trest, aby mohl o víkendu hrát. Co proto musíme udělat? S pozdravem Jan Janík.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, vykupování z trestu není v soutěžích SKFS od začátku tohoto soutěžního ročníku povoleno. Turek Tomáš, sekretář SKFS.

OTÁZKA: Může být hráč, který je uveden v zápise o utkání jako střídající, zároveň vedoucím mužstva? Vím, že dříve v tom nebyl problém, nyní někteří rozhodčí říkají, že nemůže. Prosím tedy o oficiální stanovisko, které se opírá o nějaký paragraf. Děkuji a přeji hezký den. Jan Lebduška, TJ Jíkev.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, níže zasílám výňatek ze SŘ, §30 Vedoucí družstva. Na Váš dotaz odpoví bod 4 níže uvedeného paragrafu.
§ 30 Vedoucí družstva 
1. Vedoucím družstva může být pouze osoba starší 18 let. 
2. Vedoucí družstva je povinen zejména:  

  1. dbát na kázeň a pořádek v družstvu; 
  2. dodržovat Pravidla fotbalu a předpisy FAČR nebo jejích pobočných spolků;  
  3. podřídit se rozhodnutím a opatřením orgánů a komisí FAČR nebo jejích pobočných spolků;  
  4. chovat se při výkonu své funkce ukázněně;  
  5. prokázat na žádost delegované osoby svoji totožnost;  
  6. respektovat rozhodnutí a pokyny rozhodčích, delegáta a členů pořadatelské služby;  
  7. zajistit, aby vyloučený či vystřídaný hráč opustil hrací plochu;  
  8. mít k dispozici aktuální listinu hráčů;  
  9. ověřovat a brát na vědomí zápis o utkání.

3. Družstvo je povinno mít vedoucího družstva. Bez vedoucího družstva nemůže být utkání zahájeno. V případě vyloučení vedoucího družstva z ohraničeného prostoru hřiště pro příslušníky družstva převezme jeho povinnosti jiný příslušník družstva. 
4. Hráči družstva uvedeni v zápise o utkání nejsou oprávněni vykonávat funkci vedoucího družstva; to neplatí v případě, kdy není vyjma hráčů žádný jiný příslušník družstva přítomen.

OTÁZKA: V kategorii dorostu na sezonu 2022/23 v I. A třídách uvádíte, že budou čtyřročníkové (u žáků je to rozdělené na dvouročníkové), je to definitivní nebo je ještě možnost, že to bude jako u žáků. Děkuji, Bouška Svatopluk, Sokol Králův Dvůr.

OTÁZKA: Podobný dotaz na strukturu soutěží dorostu 2022/2023. Nepředpokládá se možnost v případě zájmu více klubů udělat také alespoň jednu skupinu I. A třídy pro starší a mladší dorost? Dle zveřejněného přehledu jsou všechny skupiny I. A třídy jen čtyřročníkové (bez rozdělení na starší a mladší). Zbyněk Hrabák, FK Králův Dvůr.

ODPOVĚĎ: Jsme v tom flexibilní, dle zájmu. Ale bereme v potaz, že nyní čtyři skupiny I. A tříd dorostu již jsou a my bychom tím pádem týmům, co soutěž hrají, od léta nařídili, že musí mít starší i mladší dorostence. Z krajského přeboru dorostu bude padat asi 6-7 týmů, které dvouročník mají. To ale nedá na dvě skupiny. Jedna skupina zase bude diskutabilní ohledně dojezdových vzdáleností. V mladších žácích je to jednodušší, jelikož dvě skupiny nám vlastně vytvoří týmy z krajského přeboru, které spadnou a dvouročník mají. Navíc I. A třída žáků má nyní jen jednu skupinu.
S pozdravem, Ondřej Knobloch, člen VV SKFS

OTÁZKA: Dobrý den, můžete mi prosím zaslat, jak budou po reorganizaci mládežnického fotbalu ve Středočeském kraji pro sezonu 2022/23 vypadat soutěže. Našel jsem pouze video s panem Barákem, ale konkrétní schéma na novou sezónu jsem neobjevil a podle rozhovorů s některými dalšími trenéry nikdo poradně nic neví. Děkuji, Bouška Svatopluk, Sokol Králův Dvůr.

ODPOVĚĎ: Dobrý den pane Bouško. 
Informaci jsme posílali do všech klubů, pokud do vašeho klubu email v loňském roce nedorazil, prosím pošlete nám váš platný email.
Článek, který jste zmiňoval, jsem aktualizoval pod tímto odkazem.
Nějakou záhadou nám tam při přechodu na nový web zmizely obrázky. 
S pozdravem, Michal Pavlík, PR manažer SKFS

OTÁZKA: Proč Boleslav a Příbram dostala pět milionů a na ostatní kluby se kašle?

ODPOVĚĎ: Informace o 5 milionech Kč pro zmíněné dva kluby byla řečena na Valné hromadě SKFS, ale byla to informace od Středočeského kraje, konkrétně od paní hejtmanky, která zde byla přítomna jako host. Nejde tedy o podporu z úrovně Středočeského krajského fotbalového svazu či Fotbalové asociace ČR, jde o dotační program Sportovních center mládeže Středočeského kraje, který "operuje" Krajský úřad, tak jako pro jiné sportovní organizace, včetně fotbalových klubů, jiné dotační programy z Fondu sportu a volného času, viz tato stránka. Rádi Vám s žádostí o tyto dotace případně pomůžeme.
S pozdravem, Tomáš Novák, 1. místopředseda SKFS

Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v ...

16.02.2024
Předseda SKFS reaguje na nepodložená obvinění středočeských...

V rozhovoru pro Deník.cz se bývalý ligový hráč Liberce a Slavie Jan Blažek veřejně vyjádřil na adresu středočeských rozhodčích a svými ...

17.09.2023
VIDEO: Setkání s předsedy klubů nabídlo zajímavou a...

V pražské aule České unie sportu se v úterý uskutečnilo setkání předsedy SKFS Tomáše Neumanna a jeho kolegů s předsedy fotbalových klubů hrající ...

13.09.2023
Další novinky