Úvodní strana Aktuality Vzdělávací programy pro rozhodčí jsou v plném proudu

Vzdělávací programy pro rozhodčí jsou v plném proudu

Po startu Akademie rozhodčích se rozběhly i vzdělávací programy pro rozhodčí SKFS. Start byl ve středu 20. dubna v Unhošti a druhý díl v pátek 22. dubna na hřišti v Krnsku na Mladoboleslavsku.

Lektorsky a organizačně se na nich podíleli Petr Blažej, Josef Váňa a Václav Mitáš. „Letos jsme se ovšem rozhodli trochu rozdělit práci a více zapojit členy Elite Ref Academy SKFS nebo zkušené krajské rozhodčí, aby se i oni zapojili do předávání zkušeností mladým," vysvětlil záměrpředseda Komise rozhodčích SKFS Petr Blažej. „Podpoříme tak vazby mezi zkušenými matadory a začínajícími mladíky, což by mělo jednak snížit jejich úmrtnost, která nás trochu trápí, a také nastartovat jejich spolupráci, což by se mohlo projevit i zlepšením týmových výkonů přímo na hřišti," doplnil Josef Váňa.

Nejde přitom o žádné malé akce. Patnáct frekventantů v Unhošti doplnila osmička v Krnsku a další přibudou ještě tento pátek v kutnohorském Malíně pod vedením Miloslava Pospíšila a Davida Zoufalého. „Dostaneme se tak někam přes čtyřicítku účastníků, a to už sama komise obsáhnout nedokáže. V Unhošti pomůže Jiři Gerhardt s Tomášem Švagrem nebo Jakub Pejša, v Krnsku se zapojili Petr Tvaroh a Tomáš Nejedlo. Tento tým ještě rozšíříme a budeme pro ně připravovat materiály tak, aby byl program ve všech třech enklávách pokud možno totožný," vysvětlil záměr sekretář KR SKFS Václav Mitáš.

Elite Ref Academy SKFS

Galerie článku

Předsedové rozhodcovských komisí se potkali v Praze....

Do historických prostor karlínského zámečku se 17. května sjeli předsedové středočeských okresních komisí rozhodčích na pracovní setkání ...

19.05.2022
Zápas o první místo v krajském přeboru odpíská prvoligový...

V krajském přeboru se v sobotu schyluje k nádherné bitvě. Souboj, který napoví, kdo by mohl soutěž vyhrát. Dobrovice hostí v sobotu od 17 hodin ...

13.05.2022
Označovací spreje budou rozhodčí používat také v zápasech...

Komise rozhodčích SKFS ve svém zápise zveřejnila mimo jiné dvě zajímavá rozhodnutí týkající se pomůcek pro rozhodčí.

11.05.2022