Úvodní strana Aktuality Zápas o první místo v krajském přeboru odpíská prvoligový rozhodčí Petr Hocek

Zápas o první místo v krajském přeboru odpíská prvoligový rozhodčí Petr Hocek

V krajském přeboru se v sobotu schyluje k nádherné bitvě. Souboj, který napoví, kdo by mohl soutěž vyhrát. Dobrovice hostí v sobotu od 17 hodin Velim. Oba celky mají na čele tabulky shodně 59 bodů a osmibodový náskok. Zápas bude řídit středočeský sudí z FORTUNA:LIGY Petr Hocek.

Petr Hocek má na svém kontě 40 prvoligových utkání z pozice hlavního rozhodčího české nejvyšší soutěže za tři sezony. Naposledy řídil ve středu utkání Baník Ostrava – Slavia Praha (1:1), ve kterém rozdal sedm žlutých a jednu červenou kartu.

Hocek je odchovanec Středočeského kraje, proto dostal nabídku řídit šlágr o postup. „Chtěli jsme, aby tak významný zápas pískal náš rozhodčí a zároveň jsme chtěli dát souboji punc mimořádnosti. Chtěli jsme ukázat, že i naši odchovanci, kteří pískají nejvyšší soutěž, se dokážou vrátit. Petr Hocek bez váhání souhlasil,“ těšilo předsedu Komise rozhodčích SKFS Petra Blažeje.

Zbytek sobotního rozhodcovského týmu v Dobrovici je krajský. „To jsme také chtěli. Petr si mohl vybrat a poskládat si svůj tým. Za asistenty si vybral pány Jakuba Čermocha a Zdeňka Bartůška. Jde o rozhodčí, kteří ho vychovali. S nimi ve Středočeském kraji několik let jezdil. Dali mu potřebné zkušenosti. Proto si zvolil je,“ vysvětlil Blažej.

Čtvrtý rozhodčí bude podle Petra Blažeje mladý sudí, aby mohl posbírat potřebné zkušenosti. „Rozhodně tato akce není výsledkem nějaké nedůvěry k našim rozhodčím. Naopak. Věříme jim. Jen jsme chtěli ukázat, že u nás se na kořeny nezapomíná. Pokud někdo z kraje odejde, má k němu dál vazbu a rád se vrací. Pro mladé kluky je to ukázka, že i z našeho kraje vede cesta do první ligy,“ doplnil předseda Komise rozhodčích SKFS.

Jak náročné je pro zkušeného ligového rozhodčího pískat nižší soutěž? Každý na hřišti bude očekávat prvotřídní výkon. „Pro každého rozhodčího je základ, aby o utkání přemýšlel. Každý duel se navíc píská jinak,“ začal s odpovědí Blažej a pokračoval: „Když bude ligový rozhodčí řídit utkání krajského přeboru stejně, jako to dělá v lize, tak nemusí dobře dopadnout. Každá soutěž se píská jinak. Když půjde na hřiště a nebude o utkání přemýšlet, tak se mu to nemusí povést a lidi budou naštvaní. Zajímavostí je, že jinak se píská i regionálně. Zkrátka je rozdíl řídit utkání v Moravskoslezském nebo Středočeském kraji. Základem je příprava na utkání. Nelze nic podcenit. Ať jde o jakoukoliv soutěž. Největší průšvihy bývají z podcenění.“

To ale u Hocka šéf středočeských rozhodčích neočekává. „Rád bych poděkoval Radkovi Příhodovi za uvolnění Petra Hocka z první ligy. Těším se na výborný výkon jak od rozhodčích, tak i od hráčů Dobrovice a Velimi, kteří v této sezoně předvádí vynikající fotbal,“ vzkázal Petr Blažej.

 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Středočeský KFS spouští unikátní projekt: Staňte se...

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz ...

01.06.2023
Novinka Elite Ref Academy: spolupráce s Královéhradeckým...

Zásadním projektem Elite Ref Academy je ve Středočeském kraji vzdělávací program pro perspektivní nadané rozhodčí. Zatím poslední kurz se ...

16.05.2023
Rozhodčí SKFS absolvovali fyzické prověrky

Nedílnou součástí testování rozhodčích jsou fyzické prověrky. Již několik let probíhají pod dohledem kvalifikovaných Fitness instruktorů a ...

03.05.2023
Další novinky