Úvodní strana Aktuality Nejhorší možná penaltová prohra, mrzelo Kormaníka. Hráčům poděkoval za reprezentaci

Nejhorší možná penaltová prohra, mrzelo Kormaníka. Hráčům poděkoval za reprezentaci

Zklamání. Přesně to bylo vidět v obličeji trenéra středočeské reprezentace Milana Kormaník po středečním finále UEFA Regions Cupu v Humpolci. Jeho tým prohrál nejhorším možným způsobem v penaltovém rozstřelu.

Milane, finále mi přišlo velmi vyrovnané. Jak jste viděl zápas vy?

Bylo vidět, že oba týmy myslely více na defenzívu. Nechtěly udělat chybu, podle toho průběh vypadal. Soupeř třeba držel více míč na svých kopačkách, ale na šance bylo utkání vyrovnané.

Zlínští měli zkušenější mančaft, Středočeši zase vsadili na mládí. Budou z dnešního finále reprezentanti SKFS těžit v budoucnu?

To nedokážu momentálně posoudit. Věřím, že se na tomto mladém mančaftu dá stavět. Uvidíme, co ukáže čas.

Prohrát se dá různě, ale jak moc mrzí takový závěr, kdy jste byli jednu proměněnou penaltu od postupu do Evropy?

Podle mě jde o nejhorší možnou prohru, která ve fotbale může nastat. Soupeře jsme měli na lopatě, stačilo proměnit, ale vzápětí se vše otočilo. Tohle bolí.

Na penalty jste se nedíval. Je to záměr, rituál nebo na to nemáte nervy?

Je to takový rituál. Stejně jako se na penalty nedívá Jindra Trpišovský, tak ani já se na naše desítky nedívám. V tomto utkání to bohužel nedopadlo dobře. Chtěl bych všem klukům poděkovat za reprezentaci našeho kraje a soupeři gratuluji k vítězství.

Během jednoho měsíce máte druhé stříbro.

Ano, na olympiádě mládeže jsme také prohráli ve finále a skončili druzí. Nyní znovu. Snad se na mě nelepí nějaká smůla. Od prvního místa v mladším dorostu přišla dvě druhá místa. Mrzí mě to hlavně za kluky. Ve středečním finále jsme nebyli úplně pohromadě. Museli jsme alternovat na stoperu, neměli jsme středopolaře Šindeláře, který odtáhl všechny zápasy této kvalifikace.

Navíc se brzy zranil kapitán Pánek a musel dokonce do nemocnice na rentgen.

Přesně tak. Má zlomenou zánártní kost. Po několika zápasech vznikají určité vazby jak ve středu pole, tak i v obraně. My jsme měli ve finále novou obranu a nebyli jsme vidět směrem dopředu jako v předchozích zápasech, ale nechci se vymlouvat. 

Budete chtít zůstat u týmu i na příští kvalifikační cyklus UEFA Regions Cupu?

Pokud dostanu důvěru od vedení, tak u týmu rád zůstanu.

Každý kilometr se počítá. Akce Pohybem pro Paraple již...

Centrum Paraple přichází s jarní výzvou: „Překonejte sami sebe a utkejte se s časem, kamarády nebo svou pohodlností. Pomozte pohybem těm, kteří to...

24.04.2023
Martin Olšák: Stěžejní oblastí bude pro nás mládež

Martin Olšák byl během Valné hromady SKFS zvolen do Výkonného výboru na místo odstoupivšího Antonína Baráka jako zástupce největšího středočeského...

13.04.2023
Jsem rád za možnost pracovat pro fotbal na full-time, řekl...

Jan David vyhrál v únoru výběrové řízení na pozici asistenta sekretáře SKFS. Od 1. března tak úzce spolupracuje s Tomášem Turkem. Tady je rozhovor...

15.03.2023
Další novinky