Úvodní strana Aktuality Knobloch oslovil středočeské delegáty z vyšších soutěží. Vypomůžou SKFS

Knobloch oslovil středočeské delegáty z vyšších soutěží. Vypomůžou SKFS

Funkcionář Ondřej Knobloch, který je členem Výkonného výboru a Komise rozhodčích SKFS, byl pověřen vedením subkomise delegátů. Rozhodl se oslovit všechny delegáty ze Středočeského kraje, kteří fotbalově spadají pod SKFS.

„Poslal jsem všem průvodní dopis, ve kterém jsem se jim představil a nastínil svou vizi. Vyzval jsem ligové delegáty i z Řídící komise Čechy, zda mají chuť spolupracovat se SKFS ve výchově a posouvání kvality rozhodčích, potažmo delegátů. Uvědomuji si, že kvalita delegátů v ŘKČ a lize by měla být na vysoké úrovni,“ uvedl Ondřej Knobloch.

I přes to, že ve vedení SKFS došlo loni ke změnám, oslovil Knobloch všechny delegáty bez výjimky. Tedy i bývalého předsedu SKFS Miloslava Libu. „Ve F-evoluci jsme vždy říkali, že chceme spojovat a ne rozdělovat,“ zdůraznil Knobloch a řekl ho, že ho kladná reakce bývalého předsedy Liby na jeho email dost překvapila: „Jeho odpověď jsem nečekal. Miloslav Liba má svou pravidlovou kvalitu a umí vzdělávat rozhodčí. Rozhodli jsme se ho nasadit v posledním podzimním kole na utkání I. A třídy, kam jsme poslali mladé nadějné rozhodčí. Zhodnotí jejich výkon zkušeným okem i z pozice bývalého delegáta UEFA.“

Dalšími delegáty, kteří projevili zájem o spolupráci nebo již nějaký čas se SKFS spolupracují, jsou například Karel Bohuněk, Ladislav Míka, Láďa Kruliš, Michal Beneš nebo Libor Zeman. „Pro naše rozhodčí je určitě posun, když s nimi proberou jejich výkon taková jména,“ uvědomoval si Knobloch.

Četnost nasazování delegátů z ŘKČ a ligových soutěží není pro SKFS nijak závazné. Dle Knoblocha budou nasazováni výjimečně. Delegáti SKFS svou kvalitu mají také a jejich počet má SKFS dostačující. „Delegáti z vyšších soutěží, kteří mají odlišnou vizi, než má moje subkomise, tak rozhodně do spolupráce nutit nebudu. Chceme pracovat s těmi, kteří chtějí fotbal posouvat k lepšímu,“ dodal Knobloch.

Vedení SKFS poptává sportovní vybavení pro rozhodčí

Vedení SKFS vypsalo v úterý 29. listopadu veřejnou zakázku na sportovní vybavení pro rozhodčí. Poptávkové řízení končí 6. prosince 2022 ve 14 hodin.

30.11.2022
Souboj rozhodčích na závěr podzimu. Rakovník obhájil pohár...

Šestý ročník turnaje O pohár předsedy SKFS se uskutečnil v sobotu v Unhošti. Na tradičním halovém turnaji se střetli rozhodčí z celého ...

20.11.2022
Legenda mezi delegáty se loučí. Milan Lantora ukončil...

Delegát z Příbramska Milan Lantora na podzim 2022 ohlásil konec své dlouholeté kariéry v mnoha fotbalových funkcí. V prosinci oslaví 77. ...

12.11.2022