Úvodní strana Aktuality Vydřená první výhra. Hráči strávili dopoledne s hrably, po obědě sklapli Csaplárovu past

Vydřená první výhra. Hráči strávili dopoledne s hrably, po obědě sklapli Csaplárovu past

Zajímavý fotbalový příběh napsal úplně poslední podzimní zápas krajských fotbalových soutěží. Sobotní dohrávku 1. kola I. B třídy, skupiny D zkomplikoval sníh.

Domácí Velké Popovice ale chtěli hrát doma a hřiště si na výkop ve 13 hodin perfektně připravili. „Odměnou nám byla první výhra v letošní sezoně,“ usmíval se trenér posledního týmu tabulky Martin Dušek.

Martine, co jste vše museli udělat, aby se už jednou odložené utkání vůbec odehrálo? Den před utkáním zase napadl sníh.

Tím, že byl zápas jednou odložený, tak jsme sledovali předpověď, která nebyla přívětivá. Chtěli jsme udělat vše proto, aby se utkání odehrálo. Pan Turek (sekretář SKFS – pozn.) nám nabízel přeložení na umělou trávu. V Benešově byla zrovna volná. My jsme chtěli hrát doma a rozhodli jsme se proto udělat maximum. Jenže napadl sníh. S kluky jsme se přes WhatsApp domluvili a dali jsme si sraz v půl deváté ráno. Šli jsme odhrnovat.

Takže před utkáním, které začínalo ve 13 hodin, jste si dali dopolední rozcvičku s hrably?

Přesně tak. Rovná čtyřhodinovka. (smál se) Hřiště ale bylo v super stavu. Ani jsme si ho moc neponičili. Nějaké rýhy tam jsou, ale ty jsme zašlápli. Přes zimu trávník zregeneruje. Čekali jsme ten stav mnohem horší. Nakonec super.

Odměnou za snahu vám byla dokonalá „Csaplárova past“. Po půli jste prohrávali 0:2 a nakonec jste vyhráli 3:2 nad Křivsoudovem.

Přesně tak. (smál se) Nula dva jsme prohrávali a o půli jsme si řekli, že takový výsledek nemůžeme dopustit. Navíc doma, a ještě jsme si proto odhrnuli hřiště. Udělali jsme maximum a do druhé půle jsme šlápli. Ve druhé minutě nastavení jsme skóre otočili na tři dva.

Možná je to paradox. Od rána jste makali a zápas jste ještě rozhodli v nastaveném čase. Měli jste více sil?

Určitě. Bylo to vidět. Celý zápas jsme byli lepší, chtěli jsme vyhrát, ale lepila se na nás zase smůla jako po celý podzim. Na klucích bylo vidět, že chtějí vyhrát. I já tomu věřil. Nakonec se tak stalo a máme první výhru v sezoně. Navíc po takovém příběhu.

Je první výhra pro vás odrazovým můstkem k záchraně? Na desáté místo vám chybí šest bodů.

Ano, bereme to tak, že se touto výhrou odrazíme k lepším výsledkům. Podzim byl herně dobrý, ale výsledkově jsme se trápili. Poslední zápas nám dodal sílu do zimní přípravy. Určitě se popereme o záchranu. Chceme I. B třídu udržet.

Tři zápasy jste na podzim remizovali. Spousty dalších jste o jeden či dva góly prohráli. Je to ta nováčkovská daň?

Řekl bych, že ano. Nedokázali jsme kolikrát výsledek překlopit na svou stranu. Je to nezkušenost. Všichni soupeři mají obrovskou kvalitu v zakončení a fotbalovosti. Každou chybu nám soupeř potrestal. My jsme totéž bohužel nedokázali.

Jak moc vás mrzí prohrané derby v Kunicích, kde jste vedli 2:1 a prohráli 2:3?

Pro mě to byla asi nejtěžší prohra, jakou jsme během podzimu měli. Kunice jsou pro mě speciální. Hrál jsem tam a můj syn tam stále kope. Naši kluci od začátku makali, chtěli udělat pro výhru všechno, ale bohužel soupeř potrestal naše chyby, čímž jsme derby prohráli. Přitom jsme měli zápas ve svých rukách. Na jaře jim to vrátíme. Doma vyhrajeme. Věřím, že v posledním podzimním utkání jsme vybudovali domácí tvrz, kterou jen tak nepustíme. Musíme bodovat hlavně doma.

Oslavenec Ondřej Knobloch vylosoval play off Poháru SKFS

V rámci středečního setkání Výkonného výboru SKFS se členy svých odborných komisí v Pivovaru Strahov došlo k rozlosování play off Poháru SKFS ...

08.02.2023
Výběrové řízení na asistenta / asistentku sekretáře SKFS

Fotbalová asociace ČR vypsala výběrové řízení na pozici asistenta / asistentku sekretáře SKFS. Přihlásit se můžete do 31. ledna 2023.

17.01.2023
Vedení SKFS poptává sportovní vybavení pro výběr dívek...

Vedení SKFS vypsalo v pondělí 12. prosince veřejnou zakázku na sportovní vybavení pro fotbalistky kategorie WU14. Poptávkové řízení končí 16. ...

13.12.2022