Úvodní strana Aktuality SKFS hostil Školení lektorů pravidel fotbalu. Blažej s Vyhnalem uspěli na výbornou

SKFS hostil Školení lektorů pravidel fotbalu. Blažej s Vyhnalem uspěli na výbornou

Pravidlová Komise FAČR (PK) pořádala tradiční každoroční Školení lektorů pravidel fotbalu. Každý rok je hostitelem jiný kraj. V roce 2023 to byl náš Středočeský. Předseda PK Jiří Kureš pověřil organizací lektora SKFS Karla Vyhnala. Školení se uskutečnilo v penzionu Vigvam v Němčicích u Kolína.

Na Školení lektorů pravidel fotbalu dorazilo patnáct účastníků. „Každý kraj má jednoho lektora. Středočeský kraj pak dva, protože je největší a má nejvíce okresů. Pro rok 2023 jsme tedy na střední Čechy dva. Já a Petr Blažej,“ uvedl Karel Vyhnal, člen Komise rozhodčích SKFS.

Na seminář dohlíželi i členové Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš, Jan Hora, Milan Skočovský a Jan Zahradníček. Pozvání také přijal předseda SKFS Tomáš Neumann, předseda OFS Kolín Ivo Pařík, předseda Komise rozhodčích OFS Kolín Josef Zdeněk a sekretář SKFS Tomáš Turek.

Předseda SKFS Tomáš Neumann poděkoval Pravidlové komisi FAČR: „Poděkování cílím zejména za dokonale propracovaný seminář, který všechny účastníky nesmírně obohatil. Poděkování také patří jak všem lektorům, kteří se školení zúčastnili, tak i pozvaným hostům.“

Program školení začal v pátek odpoledne. „V šest hodin začala oficiální část. Úvodní slovo si vzali hosté a poté začaly přednášky na odborné výklady pravidel a praxi, které skončily v devět večer. V polovině proběhl test a přezkoušení všech přítomných lektorů z fotbalových pravidel a norem,“ popsal Vyhnal.

V klíčovém testu, který náhodně vygeneroval 20 otázek z celkového počtu tisíc dvě stě devatenáct, uspěli všichni lektoři. Středočeši si vedli výborně. Petr Blažej neudělal ani jednu chybu, Karel Vyhnal zaváhal pouze jednou. Oba se stali pro rok 2023 jedinými lektory pravidel pro SKFS.

„Výsledky jsou úspěchem. I když loni jsem byl bez chyby,“ usmíval se Vyhnal a s nadsázkou řekl: „Nemohl jsem přeci porazit našeho předsedu komise rozhodčích Petra Blažeje. Ne vážně, u jedné otázky jsem se rozhodoval mezi dvěma variantami a zvolil jsem tu špatnou.“ Seminář pak pokračoval v sobotu dopoledne a po obědě skončil.

Výsledky středočeských lektorů potěšily i člena Výkonného výboru SKFS Ondřeje Knoblocha: „Naši lektoři prokázali, že je jejich kvalita na vysoké úrovni. Jsem rád. Petr Blažej a Karel Vyhnal nyní mohou školit rozhodčí nejen na okresních fotbalových svazech.“

Galerie článku

Rozhodčí SKFS budete od jara potkávat v novém hávu

Na žádost Komise rozhodčích SKFS bylo vypsáno výběrové řízení na oblečení pro rozhodčí. Výběrové řízení vyhodnocoval dle předem stanovených ...

18.12.2022
Vedení SKFS poptává sportovní vybavení pro rozhodčí

Vedení SKFS vypsalo v úterý 29. listopadu veřejnou zakázku na sportovní vybavení pro rozhodčí. Poptávkové řízení končí 6. prosince 2022 ve 14 hodin.

30.11.2022
Souboj rozhodčích na závěr podzimu. Rakovník obhájil pohár...

Šestý ročník turnaje O pohár předsedy SKFS se uskutečnil v sobotu v Unhošti. Na tradičním halovém turnaji se střetli rozhodčí z celého ...

20.11.2022