Úvodní strana Aktuality Jsem rád za možnost pracovat pro fotbal na full-time, řekl nový asistent sekretáře David

Jsem rád za možnost pracovat pro fotbal na full-time, řekl nový asistent sekretáře David

Jan David vyhrál v únoru výběrové řízení na pozici asistenta sekretáře SKFS. Od 1. března tak úzce spolupracuje s Tomášem Turkem. Tady je rozhovor s novým zaměstnancem středočeského fotbalu.

Honzo, jak jste dospěl k rozhodnutí, že chcete pracovat na sekretariátu SKFS?

Aktivně působím na regionální úrovni u fotbalu, ale i malého fotbalu, kde máme s Příbramí i celorepublikové úspěchy. Dá se říci, že téměř veškerý volný čas jsem trávil fotbalem. Když jsem zjistil, že SKFS vypsalo výběrové řízení na pozici asistenta sekretáře, neváhal jsem a přihlásil se. A vyšlo to! Mohu tedy říci, že mám nyní práci, která pro mne nebude prací, ale splněným přáním a možností dělat fotbal doslova na full-time.

Kde jste pracoval předtím?

I když jsem vystudoval management sportu, nikdy jsem u fotbalu profesně nepůsobil. Pracoval jsem nejdříve v administrativě v účetním a poté ve stavební firmě. Poté na pražském letišti na bezpečnostním dispečinku.

Fotbal musíte mít rád. Kdy jste ho začal hrát a jakými kluby jste si prošel?

Vyrůstal jsem na vesnici, takže jsem byl od malička na hřišti od rána do večera. To byly ještě časy, kdy děti chodily ven a rodiče je museli nahánět, aby šly domů. Začínal jsem v přípravce na Spartaku Příbram, v dorostu jsem přešel do FK Příbram, kde jsem zažil nejhezčí fotbalové období. Poté jsem působil ve dvou klubech v Německu v nižších soutěžích a prošel jsem několika kluby v krajských soutěžích. I proto je pro mne fotbal v našem kraji hodně důležitý.  

Jste stále ještě aktivním fotbalistou?

Momentálně jsem po vážném zranění a následné operaci kolene. V dubnu budu už rok bez fotbalu, ale doufám, že ještě nějaký zápas odehraji. Jsem hráč FK Sparty Luhy v příbramském okresním přeboru, kde jsem i členem výboru klubu.

Vím o vás, že jste členem Výkonného výboru OFS Příbram a člen tamní STK. Co se vám ve vyjmenovaných funkcích podařilo prosadit?

Práce pro příbramský okresní fotbal je mojí srdcovou záležitostí. Ve VV, ale i ve všech komisích jsou opravdoví srdcaři a všichni se snažíme dělat pro okresní fotbal maximum. Na OFS se mi podařil prosadit nápad pro vznik Superpoháru OFS. Šlo mi především o to, jak zefektivnit Okresní pohár. V den losovacího aktivu před novou sezónou, kam se sjede celý fotbalový okres, se odehrává zápas mezi vítězem Okresního poháru a 1. až 3. mužstvem z Okresního přeboru. V hlavě mám i nápad o vznik soutěže mezi okresními výběry. Každý OFS by vybral nejlepší hráče z klubů okresního přeboru, případně nižší soutěže a poté poměřil síly s ostatními okresy. Tuto myšlenku bych chtěl postupně přenést i v rámci kraje.

Jak vnímáte středočeský fotbal, který před dvěma lety prošel velkou obměnou?

Velkou obměnou prošel celý fotbal od shora dolů. Změny jsou vidět od té nejnižší úrovně, od jednotlivých OFS, a to je důležité.

Jaké úkoly budete mít po boku sekretáře SFKS Tomáše Turka?

Všechny možné věci ohledně jednotlivých komisí. Pro Komisi rozhodčích například kontrolu cestovních nákladů pro rozhodčí a delegáty. Přípravu agendy pro jednání komisí. Vyhodnocování zaslaných podkladů od klubů ohledně stadionů a zázemí klubů. Komunikaci mezi OFS, KFS a FAČR. Agendu kontaktů na kluby. Komunikaci mezi komisemi, kluby a VV. Zápisy ze zasedání VV a STK. Je toho mnoho.

Máte za sebou prvních pár dní ve funkci, už jste se stačil rozkoukat?

V porovnání s množstvím činností na okresní úrovni, je práce na krajské úrovni ve všech směrech rozsáhlejší. Určité množství věcí je pro mě nových, ale část činností je obdobná jako na úrovni OFS. Minulý týden, kdy byl Tomáš Turek na dovolené, jsem si zkusil snad všechno, tj. zápis ze zasedání VV, online poradu sekretářů ŘK a KFS, odkládání utkání kvůli víkendovému počasí, komunikaci mezi STK a KR, pátek byl celkem dost náročný.

Jaká je vaše vize ve středočeském fotbale. Čeho byste chtěl dosáhnout, případně co vylepšit?

Především chci dobře pracovat a správně plnit úkoly sekretariátu svazu. Aby kluby a komise SKFS měly perfektní servis, aby vše fungovalo.

Ondřej Knobloch kritizuje FAČR za nový přestupní řád:...

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky na dubnovém zasedání schválil několik novinek v přestupním řádu, které začnou platit od nové ...

30.04.2024
Část z provize věnujeme fotbalovému klubu, řekl generální...

Realitní společnost NEXT REALITY se stala partnerem Středočeského krajského fotbalového svazu. Její zástupci společně s předsedou Tomášem ...

19.04.2024
Projekt Podpoř svůj klub může klubům vynést i stovky tisíc,...

Středočeský krajský fotbalový svaz společně se svým partnerem NEXT REALITY spustil projekt Podpoř svůj klub. Projekt, který by měl klubům přinášet...

18.04.2024
Další novinky