Úvodní strana Aktuality Martin Olšák: Stěžejní oblastí bude pro nás mládež

Martin Olšák: Stěžejní oblastí bude pro nás mládež

Martin Olšák byl během Valné hromady SKFS zvolen do Výkonného výboru na místo odstoupivšího Antonína Baráka jako zástupce největšího středočeského klubu FK Mladá Boleslav. Po svém zvolení nám prozradil, na co se bude chtít ve své nové funkci zaměřit.

Jak si vážíte velké podpory, kterou jste při hlasování valné hromady získal?

Hrozně moc. Byl jsem sice jediný kandidát, ale vyjádřené důvěry si vážím a jsem samozřejmě potěšen, že se Valná hromada vyslovila tak velkou většinou pro. Je otázkou, zda se naplní představa, kterou má FK Mladá Boleslav a bude to mít ten správný přínos. Cítím z toho nadšení, ale zároveň vnímám závazek, aby to dopadlo tak, jak jsem při svém proslovu na valné hromadě avizoval.

Na co se nejvíc při nové práci ve výboru těšíte a na co se chcete zaměřit?

Stěžejní oblastí pro nás bude hlavně mládež. My jsme asi před měsícem zpracovali pro SFKS materiál, ve kterém popisujeme projekt, který už realizujeme v klubu asi rok a půl. Je zaměřený na partnerské kluby a nabízíme v něm menším regionálním oddílům školení a erudici jejich trenérů mládeže, děláme modelové tréninky pro mládežnické oddíly, a to jak v našem zázemí, tak za nimi vyjíždíme v rámci okresů a kraje. To je ta stěžejní část, která mě baví a kde bych chtěl být nejaktivnější. Je to podpora sportu dětí v regionu prostřednictvím kapacit, které v klubu prostě máme.

Není to trochu překvapivé, že prvoligový klub neměl zatím ve výboru zastoupení?

Souhlasím, že je. Je to hodně o lidech. Někdy se objeví taková inklinace se uzavírat do bubliny. To pochopení a společenský přesah nebyl třeba v minulosti dostatečně vnímaný. Názor vedení se změnil. Ale je to také o tom, že nějakou snahu v tomto směru můžete vyvíjet sami, ale také vás někdo musí oslovit. Věřím, že je dobře, že se tohle změnilo.

Při svém proslovu jste říkal, že jste prošel řadou funkcí v klubu kolem fotbalu a že se teď těšíte na tuto práci. Co vás na ní láká?

Fotbalem žiju, mám ho rád odmalička. Láká mě jiná oblast. Mám sedm let zkušeností s fotbalem v rámci klubu, ale já jsem studijní, poznávací typ. Mám rád, když získávám nové informace a nové zkušenosti. To mne na tom hrozně láká. Chci víc pochopit a klidně i zabřednout do toho, jakým způsobem se dělá fotbal v rámci statutárního orgánu SKFS.

Co jste říkal na to, co všechno se během Valné hromady řešilo? Valné hromady bývají často jen nudnou rutinou, tady to bylo jinak.

To je ale velice dobře, zástupci jednotlivých klubů a OFS velice dobře ví, co je důležité, co je nejvíc pálí. Já jsem za to vždycky strašně rád, když si to delegáti nedojedou jenom odsedět a udělat si čárku, ale aktivně problémy řeší. Když tak vážné problémy nebudete řešit, tak se nikam neposunete. Fotbal, a nejenom fotbal, prochází těžkým obdobím. Zmínilo se tu to několikrát, jde to od zdrojů až po výdaje, které klubům stále rostou. Jsem rád, že se tady schází ti aktivní zástupci, kteří umí problém pojmenovat. Jak se lidově říká: líná huba holé neštěstí. To tady vůbec neplatilo.

Jste zvolen na dva roky, bude chtít pokračovat i po uplynutí tohoto mandátu?

To ukáže čas, očekávání tu jsou, ale uvidíme, zda se naplní. Teď nechci předbíhat. Teď je důležité situaci správně poznat a zrealizovat to, co dokážeme jako klub nabídnout, co se od nás bude očekávat a chtít.

Každý kilometr se počítá. Akce Pohybem pro Paraple již...

Centrum Paraple přichází s jarní výzvou: „Překonejte sami sebe a utkejte se s časem, kamarády nebo svou pohodlností. Pomozte pohybem těm, kteří to...

24.04.2023
Jsem rád za možnost pracovat pro fotbal na full-time, řekl...

Jan David vyhrál v únoru výběrové řízení na pozici asistenta sekretáře SKFS. Od 1. března tak úzce spolupracuje s Tomášem Turkem. Tady je rozhovor...

15.03.2023
Pavel Chán vyhodnotil data: Krajští rozhodčí najeli téměř...

Členové Výkonného výboru Středočeského fotbalového svazu byli seznámeni se statistikou rozhodčích a delegátů krajských soutěží za kompletní ...

24.08.2022
Další novinky