Úvodní strana Aktuality Novinka Elite Ref Academy: spolupráce s Královéhradeckým krajem

Novinka Elite Ref Academy: spolupráce s Královéhradeckým krajem

Zásadním projektem Elite Ref Academy je ve Středočeském kraji vzdělávací program pro perspektivní nadané rozhodčí. Zatím poslední kurz se uskutečnil o víkendu 13. a 14. května v Unhošti, kde se sešlo devět arbitrů, kteří mají potenciál dojít až do nejvyšších soutěží.

Projekt fungující už druhou sezonu si klade za cíl najít a pracovat s rozhodčími nastupující generace. V minulé sezoně prošli projektem třeba Filip Hes, Jiří Gerhardt či bratři Jan a Adam Benešové. Letos byli vybráni Jan Babák (OFS Kutná Hora), David Bydlák, Martin Kubečka (oba OFS Nymburk), Lukáš Tichý (OFS Mělník), Jan Zíka (OFS Kladno), Daniel Budil (OFS Benešov), Tomáš Louda (OFS Mladá Boleslav), Matěj Horák (OFS Praha-východ) a Jan Mižič (OFS Mělník).

Jak kurz funguje, to popisuje předseda komise rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu Petr Blažej. „Všichni pozvaní rozhodčí dostanou svého mentora, což jsou nejzkušenější delegáti z celého kraje, letos třeba Michal Beneš nebo Karel Bohuněk. A celý den podrobně rozebíráme vybrané zápasy. Následně se rozhodčí rozjedou přímo na odpolední utkání krajských soutěží, které odřídí pod dohledem svých mentorů - delegátů,“ popisuje Petr Blažej, který kurz vede s dalším bývalým prvoligovým rozhodčím Josefem Váňou.

Letos mladým sudím vybrali zápasy Doksy – Poříčany, Velká Dobrá – Nové Strašecí a Jinočany – Rakovník.

Novinkou letošního ročníku projektu je spolupráce s Hradeckým krajem, z něhož přicestovala do Unhoště trojice Jiří Turek, Štěpán Prušinovský a Petr Dorotík. Elite Ref Academy v tomhle chce pokračovat i dál. „Uvažujeme nad tím, že pozveme příště i rozhodčí z dalších krajů, třeba Pardubického nebo Plzeňského,“ doplňuje Blažej a zájem zvenku potvrzuje, že po vzdělávacích kurzech ve Středních Čechách je poptávka i v jiných koutech České republiky.

Dalším projektem středočeských rozhodčích je Celoživotní vzdělávací kurz pro rozhodčí malých forem. SKFS v něm spolupracuje s Ligovou komisí FAČR a Fakultou tělesné výchovy a sportu. Jde v něm o kurzy pro rozhodčí z řad školáků, nebo i tatínků hráčů, kteří řídí zápasy příkladně přípravek nebo školních turnajů. Na tomhle poli rozhodčí ze středních Čech spolupracují Milanem Kormaníkem, šéfem Komise mládeže SKFS, dále Romanem Myškou (Grassroots trenér mládeže SKFS), z ligové komise rozhodčích pak s Radkem Příhodou a Liborem Kovaříkem. A samozřejmě s FTVS.

 

Rudolf Muzika

Středočech David Zoufalý odmával na jaře své první utkání...

Malešovský sudí David Zoufalý ve svých 27 letech nakoukl do profesionálních ligových soutěží na pozici asistenta rozhodčího. V právě skončené ...

13.06.2024
Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z...

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI ...

23.05.2024
Disciplinární komise bude řešit inzultaci rozhodčího v I. B...

Boje v B třídách vrcholí, a protože z nich sestoupí 21 klubů, leckde se kupí nervozita. Ve skupině C došlo o uplynulém víkendu dokonce podle ...

15.05.2024
Další novinky