Úvodní strana Aktuality Krajské finále U12 vyhrál Nymburk, pohár mu předali Sparťané Vitík s Vydrou

Krajské finále U12 vyhrál Nymburk, pohár mu předali Sparťané Vitík s Vydrou

Čtyři nejlepší kluby v kategorii U12 bojovaly v letošním krajském finále meziokresního turnaje pořádaného Středočeským krajským fotbalovým svazem. Útočištěm byl tradičně hezký areál pražského klubu SK Střešovice 1911, kde se nakonec z výhry radoval výběr OFS Nymburk. Ten nyní postupuje do republikového finále v Turnově za týden.

„Jsem spokojen, úroveň turnaje byla velmi slušná a byl jsem mile překvapen. Řekl bych, že byla možná i o trochu lepší než loni a v týmovém pojetí jsem zaznamenal velmi dobré individuální výkony,“ hodnotil klání předseda Komise mládeže SKFS Milan Kormaník.

Turnaj byl velmi vyrovnaný a p o dvou kolech neměl šanci na prvenství jen výběr OFS Kladno. Tři zbylé celky ano a nakonec se radoval po obrovské bitvě výběr OFS Nymburk. Ten na závěr zdolal v asi nejlepším zápase celého turnaje Kutnou Horu a z radujícího hloučku znělo, že o tomhle žlutá parta snila od začátku sezony.

Kutnohorské slzičky rychle přešly, i když tým nakonec klesl na třetí pozici za další výborný výběr Prahy-východ. „Ti byli nejlepší loni, kdy dokonce vyhráli celorepublikové finále,“ připomněl Milan Kormaník velký úspěch z roku 2022.

Turnaj SKFS U12 je určen pouze hráčům, kteří nehrají žákovské ligové soutěže.

Jenže talentů mezi nimi hraje i tak hodně, a že lze někam dojít, to dokázali dva hosté a dnes už téměř slavní borci pražské Sparty Martin Vitík a Patrik Vydra. Kdysi právě oni stejný turnaj U12 vyhráli ve výběru OFS Beroun, což Milan Kormaník prozradil hráčům při slavnostním předávání trofejí. „Martin a Patrik jsou hezkou ukázkou, že to jde. Hráli za menší kluby, až později přešli do těch větších v Praze. A dnes jsou v elitním,“ nastínil Kormaník.

Martin Vitík i Patrik Vydra si na časy ještě ne tak vzdálené dobře vzpomínají. „Pamatuji si, že ceny nám tam předávali Láďa Krejčí starší a Pavel Vrba, se kterými jsem se pak setkal ve Spartě. Tím je to okořeněné a s Láďou jsme si o tom později v kabině povídali,“ usmívá se odchovanec Králova Dvora Martin Vitík, a původem Berouňák Patrik Vydra dodává: „Byly to krásné časy, užívali jsme si to. Dneska jsem rád za tyhle mladé kluky, že fotbal baví i je a přeju jim, aby to někam dotáhli.“

S mladými Sparťany dorazil do Střešovic také trenér brankářů letenského klubu, člen komise mládeže SKFS a bývalý reprezentant Daniel Zítka, také on jim pomohl s předání pohárů a medailí.

A slavní hosté ze Sparty, kterým možná budou všichni Češi fandit na blížícím se finále Eura do 21 let (nominace ještě není uzavřená), popřáli klukům a holkám něco do jejich kariér. „Ať makají, ale také se fotbalem baví a mají z něj radost, protože ne vždycky je to jednoduché a přijdou i problémy. Kdo je překoná, vyhraje,“ shodli se Martin Vitík s Patrikem Vydrou.

| FOTOGALERIE

rm

Fotbalistky z Kladenska ovládly krajské finále WU14

Krajské finále dívčích okresních výběrů v kategorii WU14 se uskutečnilo v pondělí 10. června v areálu TJ Baníku Švermov. Zúčastnilo se ho devět ...

13.06.2024
Děvčata z Mladoboleslavska vyhrála finálový turnaj WU11

Areál Spartaku Příbram hostil ve středu 5. června finálový turnaj dívčího fotbalu kategorie WU11. Vítězkami se staly fotbalistky z Mladoboleslavska.

10.06.2024
McDonald’s Cup vyhrála také středočeská ZŠ Davle

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní...

06.06.2024
Další novinky