Úvodní strana Aktuality Krajské finále U12 vyhrál Nymburk, pohár mu předali Sparťané Vitík s Vydrou

Krajské finále U12 vyhrál Nymburk, pohár mu předali Sparťané Vitík s Vydrou

Čtyři nejlepší kluby v kategorii U12 bojovaly v letošním krajském finále meziokresního turnaje pořádaného Středočeským krajským fotbalovým svazem. Útočištěm byl tradičně hezký areál pražského klubu SK Střešovice 1911, kde se nakonec z výhry radoval výběr OFS Nymburk. Ten nyní postupuje do republikového finále v Turnově za týden.

„Jsem spokojen, úroveň turnaje byla velmi slušná a byl jsem mile překvapen. Řekl bych, že byla možná i o trochu lepší než loni a v týmovém pojetí jsem zaznamenal velmi dobré individuální výkony,“ hodnotil klání předseda Komise mládeže SKFS Milan Kormaník.

Turnaj byl velmi vyrovnaný a p o dvou kolech neměl šanci na prvenství jen výběr OFS Kladno. Tři zbylé celky ano a nakonec se radoval po obrovské bitvě výběr OFS Nymburk. Ten na závěr zdolal v asi nejlepším zápase celého turnaje Kutnou Horu a z radujícího hloučku znělo, že o tomhle žlutá parta snila od začátku sezony.

Kutnohorské slzičky rychle přešly, i když tým nakonec klesl na třetí pozici za další výborný výběr Prahy-východ. „Ti byli nejlepší loni, kdy dokonce vyhráli celorepublikové finále,“ připomněl Milan Kormaník velký úspěch z roku 2022.

Turnaj SKFS U12 je určen pouze hráčům, kteří nehrají žákovské ligové soutěže.

Jenže talentů mezi nimi hraje i tak hodně, a že lze někam dojít, to dokázali dva hosté a dnes už téměř slavní borci pražské Sparty Martin Vitík a Patrik Vydra. Kdysi právě oni stejný turnaj U12 vyhráli ve výběru OFS Beroun, což Milan Kormaník prozradil hráčům při slavnostním předávání trofejí. „Martin a Patrik jsou hezkou ukázkou, že to jde. Hráli za menší kluby, až později přešli do těch větších v Praze. A dnes jsou v elitním,“ nastínil Kormaník.

Martin Vitík i Patrik Vydra si na časy ještě ne tak vzdálené dobře vzpomínají. „Pamatuji si, že ceny nám tam předávali Láďa Krejčí starší a Pavel Vrba, se kterými jsem se pak setkal ve Spartě. Tím je to okořeněné a s Láďou jsme si o tom později v kabině povídali,“ usmívá se odchovanec Králova Dvora Martin Vitík, a původem Berouňák Patrik Vydra dodává: „Byly to krásné časy, užívali jsme si to. Dneska jsem rád za tyhle mladé kluky, že fotbal baví i je a přeju jim, aby to někam dotáhli.“

S mladými Sparťany dorazil do Střešovic také trenér brankářů letenského klubu, člen komise mládeže SKFS a bývalý reprezentant Daniel Zítka, také on jim pomohl s předání pohárů a medailí.

A slavní hosté ze Sparty, kterým možná budou všichni Češi fandit na blížícím se finále Eura do 21 let (nominace ještě není uzavřená), popřáli klukům a holkám něco do jejich kariér. „Ať makají, ale také se fotbalem baví a mají z něj radost, protože ne vždycky je to jednoduché a přijdou i problémy. Kdo je překoná, vyhraje,“ shodli se Martin Vitík s Patrikem Vydrou.

| FOTOGALERIE

rm

Krajské finále Memoriálu Josefa Šurala ovládla Praha -...

Tříčlenné jarní krajské finále Memoriálu Josefa Šurala hostil ve středu areál přaského klubu ze Střešovic.

18.04.2024
Turnaje dívek kategorie WU14 vyhrály Praha – východ a Kladno

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti ...

28.03.2024
Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala postoupily OFS...

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. ...