Úvodní strana Aktuality Hřebeč už těžko někdo přeskočí, chystá další triumf

Hřebeč už těžko někdo přeskočí, chystá další triumf

Fotbalisté Sokolče vyhráli v neděli nad zachraňujícímu se Doksy 2:0 a jsou už jediným týmem, který by mohl zastavit tažení SK Hřebeč za triumfem v krajském přeboru. Tým z Kladenska má největší sílu a po loňském triumfu ve finále Středočeského poháru jde nekompromisně za další vytouženou trofejí.

Tři kola před koncem má hřebečská parta náskok osmi bodů na Sokoleč a devíti na Nespeky. Doma totiž zvládla jednoznačně zápas s na jaře velmi dobrými Poříčany. „Třeba už nebudeme muset ani bodovat, ale pochopitelně chceme. Navíc já musím dávat góly, v tabulce střelců je velimský Jícha jen tři branky za mnou, to se dá dohnat raz dva,“ usmívá se hrající kouč Hřebče Miroslav Novák.

Právě s jeho příchodem měli manažeři Hřebče Štěpán Sádecký a Jozef Janík šťastnou ruku. Umí dávat góly, umí sehnat hráče, mužstvo připravuje na zápasy.

Ve Hřebči dali dohromady celkově perfektní partu, ale většinou jde o hráče z nedalekého hlavního města, zatímco z kilometr vzdáleného Kladna je jeden (Matěj Pařízek) a přímo ze Hřebče Matouš Mentberger. Kluci si umí užít volno i mimo hřiště. Loni byli společně v Chorvatsku, nedávno zase vyrazili na dva zápasy italské Serie A. K Jadranu zamíří také letos v létě – i tam se bude s největší pravděpodobností slavit.

Největší pozornost přitahují bývalí prvoligoví borci: Jakub Podaný, Tomáš Jablonský a Jan Prosek. Podaného a Jablonského registruje nejvíc fanoušků, přece jen prošli slavnými pražskými „S“, ale Prosek, jenž přišel z Pardubic, je podle Miroslava Nováka neviditelnou hvězdou mužstva.

Těmi jsou prý i borci, kteří neprošli vyššími soutěžemi, přesto umí každý něčím přispět.

A kývnou na případný postup do divize? Dlouho se zdálo, že nikoliv, ale přihláška prý podána je. „Uvidíme, ale museli bychom trochu doplnit kádr,“ je jasné Miroslavu Novákovi.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
 
Josef Setnička oslavil osmdesátku

Osmdesáté narozeniny oslavil dlouholetý rozhodčí a delegát zejména krajských fotbalových soutěží Josef Setnička. Pořád je ve výborné formě, pořád ...

10.06.2024
Překvapení na účet lídra, šokující obrat v Poříčí

Zajímavě se vyvíjelo kolo krajského přeboru. Největším překvapení je výhra druhých Poříčan nad suverénem ročníku Milínem, šokoval také obrat ...

03.06.2024
VIDEO: Středočeský pohár získal Rapid Psáry

Finále DEMI SPORT Poháru SKFS 2024 se uskutečnilo ve čtvrtek v areálu SK Rapid Psáry. Domácí tým, který aktuálně bojuje o postup do krajského ...

30.05.2024
Další novinky