Úvodní strana Aktuality Hřebeč už těžko někdo přeskočí, chystá další triumf

Hřebeč už těžko někdo přeskočí, chystá další triumf

Fotbalisté Sokolče vyhráli v neděli nad zachraňujícímu se Doksy 2:0 a jsou už jediným týmem, který by mohl zastavit tažení SK Hřebeč za triumfem v krajském přeboru. Tým z Kladenska má největší sílu a po loňském triumfu ve finále Středočeského poháru jde nekompromisně za další vytouženou trofejí.

Tři kola před koncem má hřebečská parta náskok osmi bodů na Sokoleč a devíti na Nespeky. Doma totiž zvládla jednoznačně zápas s na jaře velmi dobrými Poříčany. „Třeba už nebudeme muset ani bodovat, ale pochopitelně chceme. Navíc já musím dávat góly, v tabulce střelců je velimský Jícha jen tři branky za mnou, to se dá dohnat raz dva,“ usmívá se hrající kouč Hřebče Miroslav Novák.

Právě s jeho příchodem měli manažeři Hřebče Štěpán Sádecký a Jozef Janík šťastnou ruku. Umí dávat góly, umí sehnat hráče, mužstvo připravuje na zápasy.

Ve Hřebči dali dohromady celkově perfektní partu, ale většinou jde o hráče z nedalekého hlavního města, zatímco z kilometr vzdáleného Kladna je jeden (Matěj Pařízek) a přímo ze Hřebče Matouš Mentberger. Kluci si umí užít volno i mimo hřiště. Loni byli společně v Chorvatsku, nedávno zase vyrazili na dva zápasy italské Serie A. K Jadranu zamíří také letos v létě – i tam se bude s největší pravděpodobností slavit.

Největší pozornost přitahují bývalí prvoligoví borci: Jakub Podaný, Tomáš Jablonský a Jan Prosek. Podaného a Jablonského registruje nejvíc fanoušků, přece jen prošli slavnými pražskými „S“, ale Prosek, jenž přišel z Pardubic, je podle Miroslava Nováka neviditelnou hvězdou mužstva.

Těmi jsou prý i borci, kteří neprošli vyššími soutěžemi, přesto umí každý něčím přispět.

A kývnou na případný postup do divize? Dlouho se zdálo, že nikoliv, ale přihláška prý podána je. „Uvidíme, ale museli bychom trochu doplnit kádr,“ je jasné Miroslavu Novákovi.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
 
Středočeské kluby mohou využít rámcové smlouvy a objednávat...

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack ...

25.09.2023
Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České ...

24.09.2023
Chlumec pomohl na dálku Milínu, Tuchoměřice září dál

Poslední minuty rozhodovaly o prvním místě v tabulce krajského přeboru. Ještě chvilku před koncem to vypadalo, že vedoucí týmy Milína a Poříčan ...

22.09.2023
Další novinky