Úvodní strana Aktuality Kdo ovládne střelecké tabulky? Tady jsou hlavní adepti

Kdo ovládne střelecké tabulky? Tady jsou hlavní adepti

Hlavní je boj klubů o konečné pořadí v jednotlivých soutěžích, ale středočeský fotbal pečlivě sleduje také střelecké tabulky jednotlivců v krajských soutěžích. Jak jsou v téhle individuální statistice rozdány karty tři kola před koncem?

Krajský přebor: Hrající trenér Hřebče Miroslav Novák je po loňském zranění zpátky ve formě a táhne 22 brankami svou Hřebeč za vítězstvím v soutěži. Sám ale potvrdil, že bude ještě muset nějaké góly dát, protože druhý Jan Jícha z Velimi je také úžasný střelec a ztrácí jen tři trefy.

I. A třída, sk. A: Tady vede vůbec nejlepší střelec napříč všemi krajskými soutěžemi dospělých, Stanislav Gabriel už nasázel v dresu Milína 26 gólů. A to ještě dost šancí zahodí. Kdo ho viděl hrát, musel uznat, že tenhle borec soutěž převyšuje o parník. Ohrozit by ho mohl teoreticky snad jen také výborný zakončovatel Antonín Hrdina z Klecan (20).

I. A třída, sk. B: Čelo drží zatím poděbradský Ondřej Martínek (21), ale v téhle skupině je to opravdu hodně vyrovnané. Martínek má za zády hned dvojici devatenáctigólových střelců – Michala Pažouta z Dolnobousovského SK a Michaela Azilinona hájícího barvy vedoucího Poříčí nad Sázavou.

I. B třída, sk. A: Suverénně první Tuchoměřice, které prohrály jen první zápas sezony, mají i dva nejlepší střelce, kteří si ale v závěru nic nedarují. Aktuálně vede Edis Šahini, který dvěma góly ve Švermově uskočil Lukáši Vegrichtovi. Nyní je stav 24:22. Ale pozor, pryč ze hry není ani Tomáš Kubík z Vraného (18).

I. B třída, sk. B: O korunu krále střelců bojují hráči z Mladoboleslavska. První je nyní Michal Šťastný z Pěčic (21), druhý Jaromír Boxan z béčka Kosmonos má o dvě trefy méně. Zkušený ex-ligista Radek Mynář (Rejšice) drží třetí příčku s 15 trefami.

I. B třída, sk. C: Také ve skupině C je do boje o krále střelců zamotán ex-ligový borec. Maroš Klimpl z Jíkve je zatím druhý, když s 20 góly ztrácí tři čísla na vedoucího Davida Šveřepu (Vrdy). Zahrozit může ještě Štěpán Jareš (Semice), jenž nastřílel zatím 18 gólů.

I. B třída, sk. D: Zde vede František Rybařík z Miřetic, zatím stihl 23 gólů. Tradičně úspěšný Michal Davídek (Sedlec-Prčice) ztrácí tři trefy, ostatní jsou asi ze hry.

I. B třída, sk. E: první je zatím Dominik Novotný z Jesenice (24), druhý je dlouhodobě zásadní střelec Zdic Jiří Krůta a stejně jako on nasbíral 19 gólů i třetí Lukáš Kalous z vedoucích Psár. Útočit však může také kanonýr Loděnice Jan Křížek (18).

Kdo nakonec korunky získá? Rozhodnou poslední tři kola!

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
Foto: Deník/ Ondřej Jícha

Středočeské kluby mohou využít rámcové smlouvy a objednávat...

Vratné kelímky jsou hitem. Najdete je na každé velké akci. Nyní jsou dostupné i pro kluby Středočeského kraje díky rámcové smlouvě firmy Nicknack ...

25.09.2023
Planeo Cup poprvé s Janem Kollerem

Pohár mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP, startuje do svého už 12. ročníku! Nejvýznamnější akce mládežnického fotbalu v České ...

24.09.2023
Chlumec pomohl na dálku Milínu, Tuchoměřice září dál

Poslední minuty rozhodovaly o prvním místě v tabulce krajského přeboru. Ještě chvilku před koncem to vypadalo, že vedoucí týmy Milína a Poříčan ...

22.09.2023
Další novinky