Úvodní strana Aktuality Kouba Cup dívek 2023 vyhrál výběr Středočeského KFS

Kouba Cup dívek 2023 vyhrál výběr Středočeského KFS

Na třetím ročníku celostátního turnaje krajských výběrů starších žákyň Kouba Cup dívky 2023, který letos hostil Liberecký kraj, zvítězil výběr Středočeského KFS, stříbro brala děvčata z Královéhradecka, bronz získaly Jihomoravanky.

Komise mládeže Fotbalové asociace České republiky pořádala za podpory společnosti Hyundai a ve spolupráci s Libereckým krajským fotbalovým svazem a Libereckým krajem, již třetí ročník celostátního turnaje starších žákyň. Letošní setkání proběhlo na severu Čech od pondělí 21. do čtvrtka 24. srpna. Ambasadorkou turnaje byla kapitánka Slovanu Liberec Veronika Černá

Turnaj je určen pro kategorii starších žákyň, tedy letos pro hráčky ročníku narození 2009 a mladší. Čtrnáct domácích krajských výběrů doplnil opět tým Bratislavského fotbalového svazu. Patnáct celků bylo rozlosováno do tří základních skupin, ze kterých vzešlo složení pro čtvrteční finálový den, kde se týmy na stejných místech střetly v pěti miniturnajích o konečné pořadí.

V základních skupinách se nejlépe dařilo Jihomoravskému KFS, Středočeskému KFS a Královéhradeckému KFS, a tak se právě tyto tři týmy střetly systém každý s každým o vítězství na letošním Kouba Cupu.

Před zraky všech reprezentačních trenérů ženských kategorií vyšel úvodní duel lépe Středočeskému výběru, který porazil děvčata z jižní Moravy 3:0. Následně Středočešky porazily i Královéhradecký KFS a mohly slavit vítězství v turnaji. V posledním utkání došlo na remízu mezi Jihomoravským a Královéhradeckým KFS, a díky lepšímu celkovému skóre braly stříbro Východočešky.

Nejlepší střelkyní turnaje se stala Eliška Stejskalová ze Středočeského KFS, nejlepší brankářkou byla vyhlášena Kristýna Rejsnerová z Královéhradeckého KFS. 

Slavnostní vyhlášení proběhlo po skončení posledního utkání finálové skupiny v areálu Sport Parku Liberec. Bojů o medaile a slavnostního vyhlášení jste mohli sledovat živě v našem přímém přenosu na FAČR.tv nebo youtube.

Konečné pořadí:

1.     Středočeský KFS
2.     Královéhradecký KFS
3.     Jihomoravský KFS
4.     Liberecký KFS
5.     Ústecký KFS
6.     Pardubický KFS
7.     Pražský FS
8.     Moravskoslezský KFS
9.     Zlínský KFS
10.  Plzeňský KFS
11.  Olomoucký KFS
12.  Bratislavský KFS
13.  Jihočeský KFS
14.  KFS Vysočina
15.  Karlovarský KFS

Kompletní výsledky naleznete v příloze tohoto článku.

Text a foto: Pavel Jiřík ml.

Dokumenty ke článku

Výsledky Kouba cupu 2023
Fotbalistky z Kladenska ovládly krajské finále WU14

Krajské finále dívčích okresních výběrů v kategorii WU14 se uskutečnilo v pondělí 10. června v areálu TJ Baníku Švermov. Zúčastnilo se ho devět ...

13.06.2024
Děvčata z Mladoboleslavska vyhrála finálový turnaj WU11

Areál Spartaku Příbram hostil ve středu 5. června finálový turnaj dívčího fotbalu kategorie WU11. Vítězkami se staly fotbalistky z Mladoboleslavska.

10.06.2024
McDonald’s Cup vyhrála také středočeská ZŠ Davle

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní...

06.06.2024
Další novinky