Úvodní strana Aktuality Kouba Cup dívek 2023 vyhrál výběr Středočeského KFS

Kouba Cup dívek 2023 vyhrál výběr Středočeského KFS

Na třetím ročníku celostátního turnaje krajských výběrů starších žákyň Kouba Cup dívky 2023, který letos hostil Liberecký kraj, zvítězil výběr Středočeského KFS, stříbro brala děvčata z Královéhradecka, bronz získaly Jihomoravanky.

Komise mládeže Fotbalové asociace České republiky pořádala za podpory společnosti Hyundai a ve spolupráci s Libereckým krajským fotbalovým svazem a Libereckým krajem, již třetí ročník celostátního turnaje starších žákyň. Letošní setkání proběhlo na severu Čech od pondělí 21. do čtvrtka 24. srpna. Ambasadorkou turnaje byla kapitánka Slovanu Liberec Veronika Černá

Turnaj je určen pro kategorii starších žákyň, tedy letos pro hráčky ročníku narození 2009 a mladší. Čtrnáct domácích krajských výběrů doplnil opět tým Bratislavského fotbalového svazu. Patnáct celků bylo rozlosováno do tří základních skupin, ze kterých vzešlo složení pro čtvrteční finálový den, kde se týmy na stejných místech střetly v pěti miniturnajích o konečné pořadí.

V základních skupinách se nejlépe dařilo Jihomoravskému KFS, Středočeskému KFS a Královéhradeckému KFS, a tak se právě tyto tři týmy střetly systém každý s každým o vítězství na letošním Kouba Cupu.

Před zraky všech reprezentačních trenérů ženských kategorií vyšel úvodní duel lépe Středočeskému výběru, který porazil děvčata z jižní Moravy 3:0. Následně Středočešky porazily i Královéhradecký KFS a mohly slavit vítězství v turnaji. V posledním utkání došlo na remízu mezi Jihomoravským a Královéhradeckým KFS, a díky lepšímu celkovému skóre braly stříbro Východočešky.

Nejlepší střelkyní turnaje se stala Eliška Stejskalová ze Středočeského KFS, nejlepší brankářkou byla vyhlášena Kristýna Rejsnerová z Královéhradeckého KFS. 

Slavnostní vyhlášení proběhlo po skončení posledního utkání finálové skupiny v areálu Sport Parku Liberec. Bojů o medaile a slavnostního vyhlášení jste mohli sledovat živě v našem přímém přenosu na FAČR.tv nebo youtube.

Konečné pořadí:

1.     Středočeský KFS
2.     Královéhradecký KFS
3.     Jihomoravský KFS
4.     Liberecký KFS
5.     Ústecký KFS
6.     Pardubický KFS
7.     Pražský FS
8.     Moravskoslezský KFS
9.     Zlínský KFS
10.  Plzeňský KFS
11.  Olomoucký KFS
12.  Bratislavský KFS
13.  Jihočeský KFS
14.  KFS Vysočina
15.  Karlovarský KFS

Kompletní výsledky naleznete v příloze tohoto článku.

Text a foto: Pavel Jiřík ml.

Dokumenty ke článku

Výsledky Kouba cupu 2023
Středočeští chlapci vybojovali na Kouba Cupu sedmé místo

Tradiční letní turnaj Kouba Cup určený pro výběry KFS hráčů do patnácti let ovládli fotbalisté Pardubického KFS, se kterými hráči Středočeského ...

14.09.2023
Kouba Cup vyhrála Středočeškám kvalitní týmová chemie a...

Středočeské fotbalistky v minulém týdnu ovládly prestižní Kouba Cup. Zužitkovaly tak celoroční přípravu pod vedením týmu trenéra Jakuba ...

31.08.2023
Dívčí kempy daly šanci šedesáti fotbalistkám. Nyní se...

První půl rok roku 2023 zakončil poslední dívčí kemp této sezony. Uskutečnil se minulé pondělí a úterý pro kategorii WU14 na hřišti v Kácově.

26.06.2023
Další novinky