Úvodní strana Aktuality Pohled do Česka: ČFL ovládají středočeské týmy

Pohled do Česka: ČFL ovládají středočeské týmy

Z pohledu středních Čech se zatím vyvíjí aktuální ročník České fotbalové ligy velmi příjemně. Oběma skupinám panují malé středočeské kluby Hostouně a Velvar, mezi elitou se drží také Povltavská FA nebo Zápy. Favority sezony byly přitom jiné, a přiznejme, věhlasnější celky.

Za zády drží i Slavii

Ve skupině A se počítalo, že si o postup zahrají béčko Slavie a Domažlice. Vše nabourala parta z Hostouně, která poprvé padla až o uplynulém víkendu v Táboře. Předtím ztratila jedinou remízou s Duklou B. Hostouň čekala zlepšení, ale takové? Každopádně pod trenérem Dominikem Rodingerem a jeho asistenty Štěpánem Kučerou nebo Jiřím Jeslínkem ml. se hraje u letiště výborný fotbal.

To samé platí pro tým Povltavské FA. Stejně jako Hostouň byla zvyklá na boj o záchranu a teď se fantasticky vyhoupla na třetí příčku. Naopak třeba Králův Dvůr býval zvyklý hrát nahoře, jenže šéfové klubu pustili v létě pár opor, do toho se další včetně vůdce týmu Krause zranily a malér byl na světě. Cábelíci se z něj teď horkotěžko lížou, pořád jsou poslední.

Velvary zvládají ligu i pohár

Skupině B panují Velvary. Trenér Zdeněk Hašek sice tým v létě trochu obměnil, zprvu se koukal na záda dlouho bezchybným Zápům, navíc tam jeho parta prohrála gólem v poslední minutě. Ale pak Slovan nastartoval a utíká i favorizovanému Ústí nad Labem. Co je obdivuhodné, Velvary zvládají vyhrávat i v MOL Cupu. Vyřadili Vlašim, dokonce Pardubice a teď je čeká osmifinále s Opavou.
Druhé Zápy sice koncem podzimu ztratily trochu lesku, ale na Velvary jim pořád chybí jen dva bodíky, to je jako nic.

A zbylí Středočeši? Kolín má sice 18 bodů a je uprostřed tabulky, ale čekali tady víc, už v září vyměnil trenéra Petra Pavlíka ex-benešovský Vasil Boev. Málo bodů zatím nasbírali mladíci z béčka Mladé Boleslavi, ti se budou muset zlepšit, jestli se chtějí zachránit.

Hořovice sází na mladíky a zkušeného Mareše

V divizi na tom Středočeši už tak dobře jako v ČFL nejsou. Skupina A patří pouze trojici mužstev a Hořovice, Příbram B a Komárov se zatím srovnaly pěkně v řadě od pátého do sedmého místa.

Zajímavý je individuální počin kapitána Hořovic a Jiřího Mareše, jenž patří s osmi góly mezi nejlepší střelce soutěže, navíc jako jeden z minima zkušených borců pomáhá trenéru Ivanu Pihávkovi s výchovu mladých borců.

Velkou změnou prošel rovněž hořovický soused Komárov. Po letech tam skončil trenér Miroslav Nesnídal a nahradil ho někdejší ligový borec Marcel Mácha. Komárovští sice porazili v derby Hořovice, ale jinak se pořád drží kousek za nimi.

Kladno i Neratovice si nechaly Chomutov odskočit

Nejvíc středočeských mužstev nastupuje ve skupině B, kde bylo Kladno dokonce favorizováno na postup. Mužstvo posílené partou ze Zbuzan, tedy trenérem Františkem Douděrou a pěticí hráčů udělalo zajímavé výsledky v MOL Cupu, kde vyřadilo Králův Dvůr i Varnsdorf, přilákalo fanoušky na stadion, ale pak se mu přestalo dařit a na vedoucí Chomutov ztrácejí Kladeňáci už 9 bodů.

Jsou druzí o skóre před štikou divize B – SK Slaný. Tam si rádi některé nechtěné Kladeňáky vzali, na lavičku si pozvali mladého trenéra Jiřího Veselého a ten tým vytáhl z bojů o záchranu k úplné špičce tabulky. Ve Slaném teď panuje velká pohoda.

Těsně za dvojicí Kladno – Slaný čeká v závěsu výběr Neratovic-Byškovic. Podobně jako Kladno má ambice postoupit, přivedl skvělé borce jako Vokouna ze Štětí nebo několik fotbalistů z nedalekých Velvar, ale rovněž se nevyhnul několika zbytečným ztrátám hlavně venku.

Ambice patřit mezi nejlepší naplňoval zprvu nováček ze Hřebče. Vítěz minulého okresního přeboru však od polovina září nevyhrává a tabulkou se propadl. Na derby s Kladnem přišlo víc než tisíc diváků, to byla událost podzimu. Bod tehdy Hřebči zajistila jeho nejzářivější hvězda Jakub Podaný.

Ve druhé polovině tabulky se pohybuje zbylá středočeská trojice. Zejména u Českého Brodu se to nečekalo a stálo to místo trenéra Martina Frýdka, jehož brzy vystřídal Zdeněk Šmejkal mladší. Přesto tým pořád nehraje to, co uměl v minulosti. Kouč skončil také na lavičce Brandýsa, ale tam z jiných důvodů, Petr Hejno totiž dostal dlouhý disciplinární trest. Nahradil ho asistent Michal Voljanskij. Jinak hraje Brandýs mnohem lépe než loni.

Na posledním místě jsou Nespeky, které vzaly v létě postup z kraje a tempo soutěže nechytily. Také zde je nový trenér, nemocného Milana Knížka vyměnil Milan Bárta, a má už první výhru nad Louny, pět bodů je však hodně málo.

Benátky, to je obranná zeď

Pohled do skupiny C nabízí pětici Středočechů. Elitní jsou Benátky nad Jizerou, kde tým hraje o postup a drží druhé místo s jednobodovou ztrátou na Ústí nad Orlicí. Co je zajímavé, Benátky dostaly za třináct kol pouhé 4 góly!

Další nedávní účastníci ČFL Dobrovice, Benešov a Čáslav si vedou rozdílně. První dva se drží uprostřed tabulky, Čáslav spadla téměř na dno s pouhými sedmi bodíky. Dobře na tom nejsou ani Kosmonosy, které drtí mizerná defenziva – dostaly už 33 gólů. Stejně jako Čáslav čeká i tým sousedící s Mladu Boleslaví boj o záchranu.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
Foto: Matěj Kučera

Josef Setnička oslavil osmdesátku

Osmdesáté narozeniny oslavil dlouholetý rozhodčí a delegát zejména krajských fotbalových soutěží Josef Setnička. Pořád je ve výborné formě, pořád ...

10.06.2024
Překvapení na účet lídra, šokující obrat v Poříčí

Zajímavě se vyvíjelo kolo krajského přeboru. Největším překvapení je výhra druhých Poříčan nad suverénem ročníku Milínem, šokoval také obrat ...

03.06.2024
VIDEO: Středočeský pohár získal Rapid Psáry

Finále DEMI SPORT Poháru SKFS 2024 se uskutečnilo ve čtvrtek v areálu SK Rapid Psáry. Domácí tým, který aktuálně bojuje o postup do krajského ...

30.05.2024
Další novinky