Úvodní strana Aktuality Rozhodčí nabídli nový pohled na zápasy. A chystají další novinky

Rozhodčí nabídli nový pohled na zápasy. A chystají další novinky

Nejprve sobotní zkouška při I. A třídě, druhý den o soutěž níž už naostro. Středočeští rozhodčí hlásí další novinku, prostřednictvím kamery GoPro umístěné nad očima nabízejí sledování zápasu LIVE z pohledu arbitra utkání.

"Vše jsme vyzkoušeli poprvé v sobotu při zápase SK Kladno B – Sedlec-Prčice u asistenta rozhodčího, v neděli si kameru vzal na sebe hlavní rozhodčí utkání I.B třídy Lhota – Mšec/Nové Strašecí Šimon Pipek. Určitě chceme v projektu pokračovat,“ hlásí předseda komise rozhodčích Petr Blažej.

Podle něj ve Lhotě nebylo ideální internetové připojení, a tak se přenos chvílemi zasekával, ale v případě, že bude signál dobrý, půjde o další výbornou pomůcku při zkvalitňování řízení zápasů. Právě to je cílem Elite Ref Academy, vzdělávacího programu rozhodčích pod hlavičkou SKFS. „Je ideální, když si zápas po jeho skončení nastříháme a přesně si ukážeme, kde mohl který rozhodčí reagovat jinak, kde naopak zvolil správné řešení. Vše navíc mohou vidět diváci v přímém přenosu na stránkách SKFS nebo na facebookovém profilu Elite Ref Academy,“ přibližuje novinku Petr Blažej.

Další přenos LIVE se chystá na poslední podzimní kolo, konkrétně ve spolupráci s OFS Benešov a jeho předsedou Tomášem Novákem.  Nedělní derby špičkových celků tamního okresního přeboru Sokol Nespeky B - SK Pyšely bude snímat nejen GoPro kamera na čele rozhodčího, ale také už známá statická VEO kamera. Zápas tak bude snímám pohledem diváka, ale i pohledem rozhodčího! 

„Každý si někdy z tribuny zařval na rozhodčího slova jako: „Copak to nevidíš? Stojíš u toho!“ a podobně. Nyní budete mít možnost v zajímavém dvouobrazovém záznamu vidět, jak situace sleduje rozhodčí z hrací plochy a jak divák na tribuně,“ slibuje Petr Blažej.

Elite Ref Academy SKFS v rámci předposledního kola soutěží pokračovala ve spolupráci s Hradeckým krajem a vyslala svou trojici rozhodčích Aleš Suchý – Josef Němeček, Václav Procházka na vrcholné utkání podzimu o čelo krajského přeboru mezi FK Náchod a Spartakem Police na Metují. Na oplátku hradecké trio Zbyněk Novotný – Milan Fryš a Michal Vlachý řídilo zápas KP SKFS mezi Velimí a Doksy (3:1). Obě trojice byly hodně chváleny.

„My máme spoustu svých kvalitních rozhodčích a zápasy u nás bychom zvládli také, ale občasné výměně mezi kraji se nebráníme. Je to zpestření a konkrétně hradeckého Zbyňka Novotného znám velmi dobře – je to vynikající rozhodčí,“ říká Petr Blažej.

A slibuje na poslední kolo soutěží ještě jedno překvapení.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry...

27.11.2023
PRAVIDLA Z PRAXE: Faul brankáře a kop do hráče do obličeje

Po každém kole vám pravidelně budeme ukazovat situace, které museli řešit rozhodčí během zápasů. Vše i s komentářem Komise rozhodčích SKFS. Tento ...

15.11.2023
Kandidát pro ligu dohlédne kamerou na sledovaný zápas

Komise rozhodčích SKFS chystala na poslední kolo jedno překvapení a nyní ho odkryla. Zápas krajského přeboru Posázavan Poříčí nad Sázavou – ...

10.11.2023
Další novinky