Úvodní strana Aktuality Rozhodčí nabídli nový pohled na zápasy. A chystají další novinky

Rozhodčí nabídli nový pohled na zápasy. A chystají další novinky

Nejprve sobotní zkouška při I. A třídě, druhý den o soutěž níž už naostro. Středočeští rozhodčí hlásí další novinku, prostřednictvím kamery GoPro umístěné nad očima nabízejí sledování zápasu LIVE z pohledu arbitra utkání.

"Vše jsme vyzkoušeli poprvé v sobotu při zápase SK Kladno B – Sedlec-Prčice u asistenta rozhodčího, v neděli si kameru vzal na sebe hlavní rozhodčí utkání I.B třídy Lhota – Mšec/Nové Strašecí Šimon Pipek. Určitě chceme v projektu pokračovat,“ hlásí předseda komise rozhodčích Petr Blažej.

Podle něj ve Lhotě nebylo ideální internetové připojení, a tak se přenos chvílemi zasekával, ale v případě, že bude signál dobrý, půjde o další výbornou pomůcku při zkvalitňování řízení zápasů. Právě to je cílem Elite Ref Academy, vzdělávacího programu rozhodčích pod hlavičkou SKFS. „Je ideální, když si zápas po jeho skončení nastříháme a přesně si ukážeme, kde mohl který rozhodčí reagovat jinak, kde naopak zvolil správné řešení. Vše navíc mohou vidět diváci v přímém přenosu na stránkách SKFS nebo na facebookovém profilu Elite Ref Academy,“ přibližuje novinku Petr Blažej.

Další přenos LIVE se chystá na poslední podzimní kolo, konkrétně ve spolupráci s OFS Benešov a jeho předsedou Tomášem Novákem.  Nedělní derby špičkových celků tamního okresního přeboru Sokol Nespeky B - SK Pyšely bude snímat nejen GoPro kamera na čele rozhodčího, ale také už známá statická VEO kamera. Zápas tak bude snímám pohledem diváka, ale i pohledem rozhodčího! 

„Každý si někdy z tribuny zařval na rozhodčího slova jako: „Copak to nevidíš? Stojíš u toho!“ a podobně. Nyní budete mít možnost v zajímavém dvouobrazovém záznamu vidět, jak situace sleduje rozhodčí z hrací plochy a jak divák na tribuně,“ slibuje Petr Blažej.

Elite Ref Academy SKFS v rámci předposledního kola soutěží pokračovala ve spolupráci s Hradeckým krajem a vyslala svou trojici rozhodčích Aleš Suchý – Josef Němeček, Václav Procházka na vrcholné utkání podzimu o čelo krajského přeboru mezi FK Náchod a Spartakem Police na Metují. Na oplátku hradecké trio Zbyněk Novotný – Milan Fryš a Michal Vlachý řídilo zápas KP SKFS mezi Velimí a Doksy (3:1). Obě trojice byly hodně chváleny.

„My máme spoustu svých kvalitních rozhodčích a zápasy u nás bychom zvládli také, ale občasné výměně mezi kraji se nebráníme. Je to zpestření a konkrétně hradeckého Zbyňka Novotného znám velmi dobře – je to vynikající rozhodčí,“ říká Petr Blažej.

A slibuje na poslední kolo soutěží ještě jedno překvapení.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Středočech David Zoufalý odmával na jaře své první utkání...

Malešovský sudí David Zoufalý ve svých 27 letech nakoukl do profesionálních ligových soutěží na pozici asistenta rozhodčího. V právě skončené ...

13.06.2024
Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z...

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI ...

23.05.2024
Disciplinární komise bude řešit inzultaci rozhodčího v I. B...

Boje v B třídách vrcholí, a protože z nich sestoupí 21 klubů, leckde se kupí nervozita. Ve skupině C došlo o uplynulém víkendu dokonce podle ...

15.05.2024
Další novinky