Úvodní strana Aktuality Kandidát pro ligu dohlédne kamerou na sledovaný zápas

Kandidát pro ligu dohlédne kamerou na sledovaný zápas

Komise rozhodčích SKFS chystala na poslední kolo jedno překvapení a nyní ho odkryla. Zápas krajského přeboru Posázavan Poříčí nad Sázavou – Mnichovohradišťský FK bude řídit na čáře jako asistent jeden z adeptů na budoucí postup do ligy David Zoufalý, a to s kamerou GoPro na hlavě.

Bude to druhý víkend, kdy středočeští rozhodčí vyzkouší kameru GoPro přímo při zápasech krajských a tentokrát i jedné okresní soutěže. Minulý týden to v jakési předpremiéře udělali v Kladně a ve Lhotě. Nyní si rozhodčí nasadí GoPro kameru na hlavu hned na třech utkáních.

Vše vypukne už v pátek 10. listopadu večer od 19 hodin, kdy v poutavém duelu I. B třídy, skupiny \E mezi třetími Dolními Břežany a prvními Zdicemi bude řídit duel s kamerou na hlavě jako hlavní Jan Mižič, na čarách mu budou asistovat Jan Zíka a Jakub Šestořád. Tedy vše členové vzdělávacího programu rozhodčích SKFS pod názvem Elite Ref Academy.

Také kvůli názvu obou klubů – Olympia – se páteční zápas dočkal přívlastku Bitva o Olymp.

Jak už bylo řečeno, v sobotu bude rozhodčí David Zoufalý s kamerou GoPro řídit spolu s hlavním Janem Zíkou a druhým asistentem Františkem Brýlem sledovaný duel krajského přeboru mezi Poříčím a Mnichovým Hradištěm.

„Jedná se o těžké utkání, které bychom rádi streamovali pomocí VEO kamery naživo na stránkách svazu a zároveň si ho díky Davidu Zoufalému budete moci prohlédnout pohledem rozhodčího. Propojíme tak dva pohledy, které se často liší, tedy divácký a rozhodcovský,“ říká šéf komise rozhodčích Petr Blažej.

Davida Zoufalého vybral záměrně, patří totiž mezi největší rozhodcovské talenty středních Čech. „David pracuje ve středočeské komisi rozhodčích, hodně se věnuje mladým rozhodčím a je jedním z naších nejžhavějších kandidátů na postup do ligových soutěží,“ chválí Blažej talentovaného arbitra.

Třetí zápas s kamerou GoPro naplánovali rozhodčí na neděli 12. listopadu do okresního přeboru Benešovska, kde se v derby utkají celky Nespek B a Pyšel. Tam bude zápas s GoPro kamerou řídit rozhodčí OFS Benešov František Brýl.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Galerie článku

Středočech David Zoufalý odmával na jaře své první utkání...

Malešovský sudí David Zoufalý ve svých 27 letech nakoukl do profesionálních ligových soutěží na pozici asistenta rozhodčího. V právě skončené ...

13.06.2024
Finále Poháru SKFS odřídí zkušený rozhodčí Petr Poklop z...

Ve svých padesáti letech se kutnohorský rozhodčí Petr Poklop dočkal vrcholného zápasu kariéry. Komisí rozhodčích byl delegován na finále DEMI ...

23.05.2024
Disciplinární komise bude řešit inzultaci rozhodčího v I. B...

Boje v B třídách vrcholí, a protože z nich sestoupí 21 klubů, leckde se kupí nervozita. Ve skupině C došlo o uplynulém víkendu dokonce podle ...

15.05.2024
Další novinky