Úvodní strana Aktuality Kandidát pro ligu dohlédne kamerou na sledovaný zápas

Kandidát pro ligu dohlédne kamerou na sledovaný zápas

Komise rozhodčích SKFS chystala na poslední kolo jedno překvapení a nyní ho odkryla. Zápas krajského přeboru Posázavan Poříčí nad Sázavou – Mnichovohradišťský FK bude řídit na čáře jako asistent jeden z adeptů na budoucí postup do ligy David Zoufalý, a to s kamerou GoPro na hlavě.

Bude to druhý víkend, kdy středočeští rozhodčí vyzkouší kameru GoPro přímo při zápasech krajských a tentokrát i jedné okresní soutěže. Minulý týden to v jakési předpremiéře udělali v Kladně a ve Lhotě. Nyní si rozhodčí nasadí GoPro kameru na hlavu hned na třech utkáních.

Vše vypukne už v pátek 10. listopadu večer od 19 hodin, kdy v poutavém duelu I. B třídy, skupiny \E mezi třetími Dolními Břežany a prvními Zdicemi bude řídit duel s kamerou na hlavě jako hlavní Jan Mižič, na čarách mu budou asistovat Jan Zíka a Jakub Šestořád. Tedy vše členové vzdělávacího programu rozhodčích SKFS pod názvem Elite Ref Academy.

Také kvůli názvu obou klubů – Olympia – se páteční zápas dočkal přívlastku Bitva o Olymp.

Jak už bylo řečeno, v sobotu bude rozhodčí David Zoufalý s kamerou GoPro řídit spolu s hlavním Janem Zíkou a druhým asistentem Františkem Brýlem sledovaný duel krajského přeboru mezi Poříčím a Mnichovým Hradištěm.

„Jedná se o těžké utkání, které bychom rádi streamovali pomocí VEO kamery naživo na stránkách svazu a zároveň si ho díky Davidu Zoufalému budete moci prohlédnout pohledem rozhodčího. Propojíme tak dva pohledy, které se často liší, tedy divácký a rozhodcovský,“ říká šéf komise rozhodčích Petr Blažej.

Davida Zoufalého vybral záměrně, patří totiž mezi největší rozhodcovské talenty středních Čech. „David pracuje ve středočeské komisi rozhodčích, hodně se věnuje mladým rozhodčím a je jedním z naších nejžhavějších kandidátů na postup do ligových soutěží,“ chválí Blažej talentovaného arbitra.

Třetí zápas s kamerou GoPro naplánovali rozhodčí na neděli 12. listopadu do okresního přeboru Benešovska, kde se v derby utkají celky Nespek B a Pyšel. Tam bude zápas s GoPro kamerou řídit rozhodčí OFS Benešov František Brýl.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Galerie článku

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry...

27.11.2023
PRAVIDLA Z PRAXE: Faul brankáře a kop do hráče do obličeje

Po každém kole vám pravidelně budeme ukazovat situace, které museli řešit rozhodčí během zápasů. Vše i s komentářem Komise rozhodčích SKFS. Tento ...

15.11.2023
Rozhodčí nabídli nový pohled na zápasy. A chystají další...

Nejprve sobotní zkouška při I. A třídě, druhý den o soutěž níž už naostro. Středočeští rozhodčí hlásí další novinku, prostřednictvím kamery GoPro ...

09.11.2023
Další novinky