Úvodní strana Aktuality Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

V Unhošti se jako každoročně bojovalo ve třech čtyřčlenných skupinách, ze kterých postupovaly vždy dva nejlepší týmy plus dva nejlepší ze třetích míst. Pak už se hrálo vyřazovacím způsobem.

Vítězný Rakovník se chystalo sesadit Kladno, ale jeho silná sestava nezvládla koncovku semifinále a po ráně Husáka 20 vteřin před koncem pustila do finále zase rivaly. „Podle mne jsme byli celý zápas mírně lepší, ale rozhodující gól po autu dal soupeř. Škoda,“ litoval Adam Kindl, hlavní pořadatel turnaje, jenž mačkal palce svému Kladnu, ale protože na Rakovnicku má přátele, rýpal do soupeře spíše v legračním tónu.

Druhá strana mu nezůstala nic dlužná. „Adam Kindl jako obsazovák poslal naši oporu Honzu Beneše pískat, aby nás oslabil. Nebylo mu to nic platné,“ smál se Josef Váňa, jenž tým vítězů vedl spolu s Markem Titlbachem.

Ve finále už Rakovník neměl tolik starostí, bojovná Kutná Hora mu nabídla dvě penalty a prohrála 0:3. I tak ale zanechala dojem, zejména výhra nad velmi kvalitním Mělníkem v semifinále má hodnotu. Mělník pak podlehl také Kladnu v duelu o bronz.

„Turnaj byl ale tradičně povedený, kluci si skvěle zahráli. Nějaké malé excesy sice byly, ale všichni si všechno vyříkali a byli dál v pohodě,“ hodnotil turnaj Adam Kindl, jenž poprvé přivítal při slavnostním vyhlášení i předsedu SKFS Tomáše Neumanna. Spolu s ním a Kindlem předával ceny i šéf komise rozhodčích SKFS Petr Blažej.

Kromě týmových ocenění předali speciální ceny také nejlepším hráčům turnaje: top brankářem byl vyhlášen příbramský Ondřej Kočí, střelcem Pavel Bohatý z Rakovníka a nejužitečnějším hráčem byl David Zoufalý z Kutné Hory.

A slova vítězů na závěr? „Vítej zlatý hattricku!“ shrnul spokojenost borců od Rakovnického potoka Josef Váňa.

| FOTOGALERIE Michala Pavlíka

| FOTOGALERIE Jiřího Gerhardta

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
Video: Michal Pavlík

Novinka na semináři rozhodčích: jak na první pomoc?

Náhlé zdravotní indispozice potkaly při fotbalových zápasech už řadu lidí. Loni na podzim ve středních Čechách hned dvakrát po sobě. Obě ...

29.02.2024
Ondřej Knobloch přerušil ze zdravotních důvodů svou funkci...

Člen Výkonného výboru SKFS Ondřej Knobloch po víkendovém semináři rozhodčích a delegátů oznámil svým kolegům přerušení funkce v komisi, kde měl na...

27.02.2024
Vigvam hostil další seminář rozhodčích. Výborné přednášky i...

Tradiční předsezonní seminář delegátů a rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu se uskutečnil od pátku do neděle v resortu Vigvam v ...

26.02.2024
Další novinky