Úvodní strana Aktuality Krajský turnaj malých fotbalistek výrazně ovládl výběr kladenského OFS

Krajský turnaj malých fotbalistek výrazně ovládl výběr kladenského OFS

Osm báječných týmů malých fotbalistek se sešlo o víkendu v tréninkovém centru Sparty Praha na Strahově, aby tady v sousedství trénujících letenských hvězd ACS odehrály Vánoční turnaj okresních výběrů děvčat do 11 let (WU11). Vítěz neměl tentokrát žádnou konkurenci – OFS Kladno vyhrál všech pět zápasů a nedostal ani jeden gól.

„Kralovaly jsme bezkonkurenční obranou a naše gólmanka Nela Němcová nepustila ani jediný gól i díky tomu, že na ni toho tolik nešlo,“ řekla Deníku jedna z trenérek Eva Klárová, která ho vede s Ivanou Vajcovou a pomáhal jim také šéftrenér mládeže OFS Kladno Marek. Novobilský.

Klárová vede už roky přípravky v klubu SK Vinařice u Kladna, a právě odsud bylo nejvíc jejích víkendových svěřenek, byť třeba Isabela Hlaváčková ukázala devíti góly, že ve Hřebči se nehraje jen výborný chlapský fotbal. Stala se nejlepší střelkyní turnaje, v němž herně zazářila i vinařická Sarah Jílková.

Velkou nadějí ženského fotbalu na Kladensku jsou ale také ostatní holčičky. Nejen, že skvěle kopou do meruny, ale mají podle Evy Klárové ohromného bojovného ducha.

Ve skupině začaly výhrou 1:0 na Prahou-západ, pak porazily Benešov 5:0, Rakovník 8:0, v semifinále Příbram 4:0 a ve finále 3:0 Kolín. „To už byla třešnička na dortu. Pro nás bylo těžké hlavně semifinále, protože Příbram je takovým naším strašákem,“ usmála se trenérka, s níž vedla holky Ivana Vajcová a také šéftrenér mládeže OFS Kladno Marek Novobilský.

„Holky makají jedna za druhou a je vidět, jak se na Kladensku v klubech s děvčaty hezky pracuje. Na tomhle turnaji se to zúročilo,“ dodala Eva Klárová.

Sestava vítězek z Kladna: Němcová Nela, Fialová Sofie, Hlaváčová Isabela, Jílková Sarah, Kovaříková Eliška, Horáková Nikol, Katreňáková Sandra, Kotelenská Nela, Zabilka Eda Barbora, Kučerová Barbora a Macáková Tereza.

Organizátor turnaje Miroslav Bodnár (GTM OFS Příbram) zhodnotil celou akci: „Celkem odehrál každý tým pět zápasů po dvaceti minutách. Během dvaceti zápasů jsme viděli spoustu parádních gólů, kliček, střel a také úžasné zákroky brankářek. Ve výběrech se objevila děvčata z ročníků 2013, 2014 i 2015, a ani ta nejmladší se vůbec neztratila. Výkony dívek potvrdily, že jdeme dobrou cestou, když se jim věnujeme ve speciálních trénincích dívčích výběrů.“

Výsledky turnaje

1. OFS Kladno
2. OFS Kolín
3. OFS Příbram
4. OFS Praha-západ
5. OFS Praha-východ
6. OFS Benešov
7. OFS Beroun
8. OFS Rakovník

| FOTOGALERIE

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Krajské finále Memoriálu Josefa Šurala ovládla Praha -...

Tříčlenné jarní krajské finále Memoriálu Josefa Šurala hostil ve středu areál přaského klubu ze Střešovic.

18.04.2024
Turnaje dívek kategorie WU14 vyhrály Praha – východ a Kladno

V Poděbradech a Dobříši pokračovala ve středu série krajských turnajů dívek kategorie WU14, kterých se účastní okresních výběry z jedenácti ...

28.03.2024
Do krajského finále Memoriálu Josefa Šurala postoupily OFS...

Na jaře se uskutečnily tři základní turnaje krajské části Memoriálu Josefa Šurala U17, kterých se zúčastnilo deset okresních výběrů z dvanácti. ...

25.03.2024
Další novinky