Úvodní strana Aktuality Adam Knobloch je nejlepším mladým futsalistou republiky

Adam Knobloch je nejlepším mladým futsalistou republiky

Hraje za Plzeň, ale pochází ze středočeského Mnichova Hradiště. Adam Knobloch na sebe upozorňuje teď už výhradně ve futsalové kariéře, při které navazuje na výkony svého táty. V rámci nedávného 22. Galavečera Našeho fotbalu ve Zlíně byl vyhlášen nejlepším českým hráčem do 21 let za rok 2023.

Ondřej Knobloch platil za výborného futsalového gólmana, jeho syn Adam raději góly střílí. Letos jich dal v dresu Interobalu Plzeň už 10, na dalších 7 nahrál a možná i díky tomu poprvé nakoukl do seniorské reprezentace.

Adam začínal doma v Mnichově Hradišti s fotbalem, vždyť jeho táta tamní klub vede a fanoušci ho znají také jako člena vedení Středočeského krajského fotbalového svazu.

Přes tátu měl však blízko také k futsalu, však Ondřej chytával za špičkové kluby své doby (Mnichovo Hradiště, Bakov, Benago, SELP, Českou Lípu) a zachytal si i v reprezentaci. Syn má tak nač navazovat a daří se mu to.

Loni odmaturoval na obchodní akademii a už se věnuje naplno pouze futsalu, pro který má v Interobalu Plzeň perfektní podmínky.

„Jsem moc rád, že jsem se dal touto cestou, která mě baví a naplňuje,“ řekl Adam Knobloch Boleslavskému deníku a doplnil, že velký fotbal, který musel zcela stranou, oželel.

„Nejbližším cílem je zvládnout základní část soutěže na prvním místě a následně titul. Osobním je pak určitě co nejvíce získávat kanadské body,“ vyjmenoval svoje nejbližší mety.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
Foto: Jindřich Schovanec

Fotbalisté Jíloviště si letos finále poháru nezahrají,...

Čtvrtfinále DEMI SPORT Poháru SKFS přineslo jeden nevídaný výsledek, a kdo ví, jestli středočeský fotbal už někdy takový zažil. Poříčany porazily ...

19.04.2024
Trenér Brian Priske bude besedovat ve Slaném

Možná ani světově uznávaný autor pohádek Hans Christian Andersen není v současné době Čechům tak znám jako jiný Dán. Trenér Brian Priske udělal ze...

08.04.2024
Veselé Velikonoce! Velvary už mají v ČFL desetibodový náskok

Perfektní reklamu dělá středočeskému fotbalu Slovan Velvary. Po velikonočním kole má ve ve skupině B České fotbalové ligy už desetibodový náskok ...

31.03.2024
Další novinky