Úvodní strana Aktuality Zájemci o trenérskou UEFA B licenci se školili na Strahově

Zájemci o trenérskou UEFA B licenci se školili na Strahově

Téměř dvacítka trenérů ze středních Čech a Prahy usiluje aktuálně o získání trenérské UEFA B licence. V uplynulých dnech se připravovali pod vedením krajského trenéra mládeže SKFS a instruktora vzdělávání i lektora trenérů Milana Kormaníka i dalších odborných lektorů v areálu pražského Strahova a sportovním areálu SK Střešovice 1911. Zkoušky jsou naplánovány na březen letošního roku.

Zájemci o UEFA B-licenci museli už dříve zvládnout dvě licence nižší. „Béčko“ aktuálně akceptuje celá Evropa a její držitelé mohou v České republice trénovat týmy do třetí ligy (ČFL a MSFL). „Pokud by chtěli do dvou nejvyšších soutěží, tam už je třeba být držitelem profilicence,“ vysvětluje Milan Kormaník.

Co všechno musela dvacítka zájemců na Strahově vstřebat za informace? Bylo to hned několik přednášek vždy doplněných i praktickou složkou. Přednášeli například bývalý výborný fotbalista Tomáš Kulvajt – specialista na dorosteneckou kategorii, odborník z Regionální akademie Pardubice Miroslav Štichauer zase skvěle ovládá problematiku žákovské kategorie.

Psychologii přednášela Marta Boučková, což je hlavní psycholog RFA FAČR, tedy regionálních fotbalových akademií ČR, manažer rozvoje a kontroly FAČR Pavel Frýbort referoval o fyzioterapii i kondičním tréninku, Jakub Kokštejn z FTVS (Fakulta tělesné výchovy a sportu) se soustředil na specializaci fotbalového tréninku.

„Všichni přednášející jsou držiteli profilicence a patří k nejlepším v republice ve svých specializacích. Umí frekventantům předávat teoretické i praktické znalosti velmi srozumitelně,“ chválí lektory Milan Kormaník. Podle něj nyní dvacítka zájemců i UEFA B licenci musí ještě splnit některé „domácí“ úkoly, zejména natočení videa svého tréninku k hodnocení, pak už je budou čekat jen ústní závěrečné zkoušky. První polovinu čekají 8. března, druhou 22. března.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Fotbalisté Jíloviště si letos finále poháru nezahrají,...

Čtvrtfinále DEMI SPORT Poháru SKFS přineslo jeden nevídaný výsledek, a kdo ví, jestli středočeský fotbal už někdy takový zažil. Poříčany porazily ...

19.04.2024
Trenér Brian Priske bude besedovat ve Slaném

Možná ani světově uznávaný autor pohádek Hans Christian Andersen není v současné době Čechům tak znám jako jiný Dán. Trenér Brian Priske udělal ze...

08.04.2024
Veselé Velikonoce! Velvary už mají v ČFL desetibodový náskok

Perfektní reklamu dělá středočeskému fotbalu Slovan Velvary. Po velikonočním kole má ve ve skupině B České fotbalové ligy už desetibodový náskok ...

31.03.2024
Další novinky