Úvodní strana Aktuality Delegáti Valné hromady SKFS řešili hlavně finance pro rozhodčí a delegáty

Delegáti Valné hromady SKFS řešili hlavně finance pro rozhodčí a delegáty

Valné hromady SKFS se ve středu 3. dubna 2023 v pražském NH Prague City hotelu zúčastnilo 68 delegátů za kluby a 49 delegátů za okresní fotbalové svazy.

Na úvod Valné hromady SKFS byl zvolen jejím předsedajícím Jan Hadraba. Po úvodním přivítání předsedy Tomáše Neumanna dostal slovo také předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek, který informoval zúčastněné o plánech agentury v roce 2024 a dalším období.

Dalším řečníkem byl předseda FAČR Petr Fousek, který delegátům odpovídal na dotazy týkající se problematiky FAČR a Výkonného výboru. Delegáty zajímaly podmínky odchodu generálního sekretáře Michala Valtra či trenéra národního týmu Jaroslava Šilhavého. Došlo také na debatu o přerozdělování financí uvnitř FAČR.

Nejíce času diskuse s předsedou FAČR padlo také na téma dělení členských příspěvků, úpravy Stanov FAČR či na podporu mládeže, rozhodčích a delegátů. Zástupci kraje a okresních svazů by rádi vrátili finance od FAČR pro delegáty utkání, které byly v loňském roce pokráceny, do původní výše. Delegáti jsou dle nich nesmírně důležití pro edukaci mladých rozhodčích.

Na závěr vystoupení hostů VH poslala svou video zdravici hejtmana Středočeského kraje Petra Pecková. Její vzkaz byl oceněn potleskem. Slovo dostal také nový generální sekretář FAČR Martin Procházka, který slíbil účast na jednáních Výkonného výboru SKFS, pokud bude pozván. Zároveň delegáty ujistil, že mají "dveře" na FAČR kdykoliv otevřené. 

Svou rozsáhlou zprávu novinek v SKFS za poslední rok přednesl předseda Tomáš Neumann, který také apeloval na předsedu FAČR, aby vedení asociace vrátilo peníze pro rozhodčí a delegáty.

Zprávu o hospodaření řekl delegátům VH člen Výkonného výboru SKFS Pavel Chán. Stav účtu k poslednímu dni roku 2023 byl 2.258.151,60 Kč.

Tomáš Koníček pak Valnou hromadu seznámil se zprávou Odvolací a revizní komise SKFS. Všechny přednesené zprávy byly většinově schváleny, včetně závěrečného usnesení.

| Fotogalerie

Kultivování fotbalu pokračuje. Neumann se setkal s aktéry...

Předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Tomáš Neumann vyvolal před dvěma vybranými víkendovými zápasy společnou schůzku se zástupci ...

22.04.2024
Rozhodčí odmítli odpískat nedělní zápas Plaňan. Předseda...

Kauza vyvolaná mediálním vystoupením plaňanského trenéra Petra Šafránka po posledním utkání Ostré má další dopad. Středočeští fotbaloví rozhodčí ...

12.04.2024
Valná hromada SKFS se uskuteční 3. dubna 2024 v Praze

Výkonný výbor Středočeského krajského fotbalového svazu na svém jednání dne 14. února 2024 stanovil termín a místo konání řádné valné hromady v ...

16.02.2024
Další novinky