Úvodní strana Aktuality Projekt Podpoř svůj klub může klubům vynést i stovky tisíc, upozornil Tomáš Neumann

Projekt Podpoř svůj klub může klubům vynést i stovky tisíc, upozornil Tomáš Neumann

Středočeský krajský fotbalový svaz společně se svým partnerem NEXT REALITY spustil projekt Podpoř svůj klub. Projekt, který by měl klubům přinášet finance z provize za prodej nemovitosti a do budoucna i dalších komodit, představil otec myšlenky a předseda středočeského fotbalu Tomáš Neumann.

www.PODPORSVUJKLUB.cz

Tomáši, co bylo pro vás impulsem k tomu, aby se rozjel projekt Podpoř svůj klub?

V podstatě to byly dva aspekty. Za prvé jsme šli s lidmi z Výkonného výboru SKFS do toho, že chceme být jako kraj lídrem v ČR. Když vezmeme v potaz, že sport je v ČR velmi podfinancovaný, tak jedna z věcí je získat pro kluby ve Středočeském kraji možnosti samofinancování. A projekt Podpoř svůj klub je jedna z možností. Druhý vyvolali sami předsedové klubů na podzimním setkání. Mnoho klubů je díky zdražováním energií a dalších vstupů na pokraji udržitelnosti klubu. Z toho ti lidé to dělají většinou zdarma po svém zaměstnání. Tito lidé mají můj veliký obdiv a budu se snažit jim pomáhat, jak jen to půjde. Další projekt, který se připravuje a může klubům ve Středočeském kraji pomoci, je mířený na infrastrukturu a energetickou úsporu. Přijdeme s ním nejdéle na podzim.

Proč je první komoditou v projektu právě NEXT REALITY?

Opět k tomu byly dva důvody. S generálním ředitelem Robertem Hanzlem se známe dlouho z podnikatelského prostředí. Současně je to náš partner naší I. A třídy, a když jsem ho oslovil s nabídkou projektu Podpoř svůj klub, bylo to pro něj natolik zajímavé, že nejenom podpoří naše kluby, ale nám v podstatě dal k dispozici své lidi a finance k vývoji webu. Druhý důvod je, že v realitním byznysu jsou zajímavé provize. Kluby si v průměru přijdou na 20 až 30 tisíc korun za dodání obchodní příležitosti. Současně NEXT REALITY patří mezi největší realitní společnosti s celostátní působností. To znamená, že i když bude například příbuzný nebo známý člena klubu prodávat nemovitost někde na Moravě, bude mít z toho klub ve Středočeském kraji finanční hotovost.

Máte už vy sám odezvu od některých klubů? Jak na to reagují?

Už jsem to několika předsedům představoval a jejich reakce byla velice pozitivní. Dalšímu, komu jsem projekt prezentoval byla paní hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, která slíbila projektu záštitu. Samozřejmě mezi lidmi budou i „nevěřící“. Jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Projekt je na dobrovolnosti a příležitosti. Využít ho klub může, ale nemusí. Každý, kdo shání peníze do fotbalu ví, že je to čím dál těžší a velké společnosti už pouze na zviditelnění neslyší. Rádi vás podpoří, ale chtějí to spojit i obchodně. Proto je tu i tento projekt, který je pro obě strany win-win. Našim klubům na nejnižší úrovni to klidně může přinést do rozpočtu i několik desítek tisíc korun. Šikovnějším i malé stovky.

Lidé mohou na úvod podpořit svůj klub skrze reality. Říkal jste, že tím to nekončí. Jaké nabídky budou přibývat? Přes co byste chtěl, aby byl generován zisk pro středočeské kluby?

Ano, realitami to nekončí! Chceme se spojovat s komoditami, které všichni používáme a z čeho mohou středočeské kluby profitovat. Již v květnu představíme dalšího partnera - dodavatele energií. Následovat bude banka, pojišťovnictví, automotiv a další. Současně budeme na web i přidávat e-shop, kde chceme podepisovat rámcové smlouvy pro celý kraj a tím dosáhnout lepší cenu, jako například u společnosti NickNack, výrobce vratných kelímků. Jako příklad uvedu dodavatele tréninkových pomůcek, osiva, hnojiva, osvětlení atd.

Když se povídáme na web podporsvujklub.cz, která funkce vám na něm v tuto chvíli přijde nejatraktivnější? Já například zjistil tržní hodnotu své nemovitosti a byl jsem překvapen.

Je to jedna z funkcí, co lidem hned ukáže to, co potřebují. Včetně třeba toho, kolik klub obdrží. Nechceme lidem mazat med kolem pusy!

Galerie článku

Ondřej Knobloch kritizuje FAČR za nový přestupní řád:...

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky na dubnovém zasedání schválil několik novinek v přestupním řádu, které začnou platit od nové ...

30.04.2024
Část z provize věnujeme fotbalovému klubu, řekl generální...

Realitní společnost NEXT REALITY se stala partnerem Středočeského krajského fotbalového svazu. Její zástupci společně s předsedou Tomášem ...

19.04.2024
Všechno nejlepší, táto! Vždy byl někdo, ke komu jsem...

Šedesát je vám jen jednou za život. V dubnu oslaví životní jubileum Roman Kozák, legenda středočeských Nučic. O „Supovi“, jak se mu přezdívá, ...

29.03.2024
Další novinky