Úvodní strana Aktuality Fotbalisté Jíloviště si letos finále poháru nezahrají, vyřadily je Miřetice

Fotbalisté Jíloviště si letos finále poháru nezahrají, vyřadily je Miřetice

Čtvrtfinále DEMI SPORT Poháru SKFS přineslo jeden nevídaný výsledek, a kdo ví, jestli středočeský fotbal už někdy takový zažil. Poříčany porazily Beroun 23:1! Do semifinále se také prostřílely Miřetice, Psáry a Říčany.

Beroun hraje pouze o soutěž níž než Poříčany, a tak sice nebyl na jejich hřišti favoritem, ale že dostane takový příděl, to nečekal nikdo. Hosté však sotva dali dohromady sestavu, v níž bylo deset mladičkých dorostenců včetně sotva šestnáctiletého brankáře Sovy a vše doplnil čtyřiapadesátiletý vedoucí týmu Martin Pech.

Na Poříčany se přišlo podívat docela dost diváků, víc než dvě stovky, a tak soupeře nešetřily a sázely gól za gólem. Zejména Miloš Bázlík jakoby neměl dost a trefil se celkem sedmkrát! Hosté nakonec museli být moc rádi, když rozhodčí Remenec ukončil duel, který se zapíše do kronik obou klubů jako rekordní.

Stejně jako loni usilovali o účast ve finále fotbalisté Jíloviště, na svém hřišti však také moc nebránili a v poutavé přestřelce podlehli Miřeticím 5:7. Ty vedly po necelé hodině hry už 7:1, ale pak se tým Jana Rajnocha a Horsta Siegla zvedl a čtyřmi góly se začal nebezpečně blížit vyrovnání. Nakonec jdou ale dál Miřetice, které přitom hrají v I. B třídě D jen o záchranu.

Lídr stejné soutěže, Říčany, uspěl na hřišti Petrovic 3:1. Domácí sice vedli, ale hosté před půlí vyrovnali a po přestávce zásluhou Pořízka a zkušeného Bereše odskočili.

Ještě jasnější byl poslední duel čtvrtfinále, v němž kvalitní výběr Psárů vyhrál v Rejšicích 4:0. Lepší byl od začátku až do konce, trefili se Proskočil, Azilinov, Krasnyak a Kalous.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Votický Budil po záchraně rozhodčího: První pomoc by měl...

Trenér SK Votice Michal Budil předvedl 13. dubna v utkání I. A třídy (Votice – Kosoř 0:1) hrdinský čin, když zachránil rozhodčího Jaroslava ...

07.05.2024
Milínu už chybí poslední krok k postupu, I. A třídy slibují...

Hvězdný výběr Ligmetu Milín proplouvá aktuálním ročníkem HDT.cz krajského přeboru s velkou bravurou. V tabulce má už osmnáctibodový náskok na ...

01.05.2024
Trenér Brian Priske bude besedovat ve Slaném

Možná ani světově uznávaný autor pohádek Hans Christian Andersen není v současné době Čechům tak znám jako jiný Dán. Trenér Brian Priske udělal ze...

08.04.2024
Další novinky