Úvodní strana Aktuality Překvapení na účet lídra, šokující obrat v Poříčí

Překvapení na účet lídra, šokující obrat v Poříčí

Zajímavě se vyvíjelo kolo krajského přeboru. Největším překvapení je výhra druhých Poříčan nad suverénem ročníku Milínem, šokoval také obrat posledních Průhonic v Poříčí nad Sázavou, které si tak komplikuje případné postupové plány do divize, kdyby druhé Poříčany postup odmítly.

Událostí kola je zmíněná výhra Poříčan nad Milínem, ta se vážně nečekala. Hosté mají tým, u kterého se nepochybuje, že bude patřit k favoritům i v divizní soutěži. Tady ale narazil na bojovníky z Poříčan, kteří nastoupili i s dorostenci a hráči třetitřídního béčka. Pomohl jim stálý déšť a velké odhodlání. Dva góly Gajdasze nakonec stačily a trenér Miroslav Doležal byl právem pyšný. „Abych byl upřímný, obával jsem se, že nás Milín přejede jako zamrzlou řeku, ale nakonec se ukázalo, že kluci mají obrovské srdce a bojovnost. Jsme v obrovské euforii,“ radoval se Doležal, jemuž se jeho sázka na obyčejné kluky z vesnice vyplácí celou sezonu.

Milínským hráčům naopak proudy vody, ostré skluzy a bojovnost soka nevoněly. Martin Malý přesto domácím pogratuloval, jen si posteskl, že se v duelu prvního s druhým diváci nedočkali fotbalu...

V Poříčí se hrálo už v pátek a zprvu nic nenasvědčovalo, že by poslední Průhonice měly nárok na body. Domácí favorit vedl v poločase 4:1, ale pak se začaly dít věci. Hosté snížili na 4:3, pak sice ještě jednou inkasovali, ale už byli tak rozjetí, že nakonec zápas otočili na svou stranu. Na 5:6 vše jistil Žampa v 89. minutě a okamžitě se vyrojily spekulace, že domácí nehráli závěr naplno.

Videozáznam utkání ale ukazuje, že se bojovalo do poslední minuty a jakékoliv ovlivnění zápas rázně odmítl i předseda hostujícího Spartaku Průhonice Lukáš Žáčik ve vyjádření pro Deník. „Poříčí bylo mužstvo dvou poločasů, stejně jako my. Určitě to není tím, že bychom s klukama do toho vlítli jako uragán, ale prostě jsme začali každý plnit svoje a bojovností a chutí vyhrát jsme zápas dokázali přehoupnout na naší stranu,“ byl rád Žáčik, jemuž udělali radost hráči, ale i jindy skvělí příznivci, kteří v poločase skončili v hospodě, ale nakonec fandili a někteří uznali, že něco podobného ještě neviděli.

Situace Průhonic je i přes nečekanou výhru nadále téměř bezvýchodná, protože bodovali také další ohrožení. Kutná Hora porazila po dobrém úvodu zápasu Povltavskou 3:1 a z pásma sestupu unikla také Dobříš. Ta vyhrála dvěma góly Šraina derby v Tochovicích 1:2.

A tak předala Černého petra aktuálně Mnichovu Hradišti. To sice chvilku vedlo v Sokolči, ale ta nakonec dvěma zásahy Chursinova vyhrála 3:1.

Jak správně podotkl trenér Kutné Hora Pavel Šimáček: „Vypadá to, že se o záchranu bude hrát do poslední minuty.“

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Milín přiveze na finále superpoháru hvězdy jako Kadlece,...

Druhým finalistou premiérového finále Superpoháru SKFS je vítěz HDT.cz krajského přeboru TJ Ligmet Milín. Tým prošpikovaný exligovými fotbalisty ...

16.07.2024
Psáry si po historické sezoně zahrají před televizními...

Prvním týmem, kterého vám před finále Superpoháru SKFS představíme, je SK Rapid Psáry. Mančaft, jenž v sezoně 2023/2024 vyhrál I. A třídu i Pohár ...

15.07.2024
Podpořte svůj klub nově skrze WATTe ENERGIE. Zjistěte, zda...

Druhou společností, která se po boku NEXT REALITY zapojila do projektu středočeského fotbalu Podpoř svůj klub je WATTe energie. Nový dodavatel ...

04.07.2024
Další novinky