Úvodní strana Aktuality McDonald’s Cup vyhrála také středočeská ZŠ Davle

McDonald’s Cup vyhrála také středočeská ZŠ Davle

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.

Moderní Malšovická aréna v Hradci Králové hostila jubilejní 25. ročník turnaje McDonald’s Cup. Slavilo se ve velkém stylu. Dvoudenní Svátek fotbalu přinesl skvělé výkony 40 týmů, složených z holek a kluků prvního stupně základních škol.

Do východočeské metropole přijelo více než 1000 dětí z nejrůznějších koutů Česka. Finále sledovaly na tribunách a prostřednictvím živého přenosu O2 TV Sport tisíce lidí: “Letos se konal 25. ročník turnaje, který se za tu dobu stal již tradiční a velmi populární sportovní událostí. A oslavy čtvrt století jednoduše nemohly být lepší. Za dva finálové dny byly k vidění skvělé sportovní výkony, součinnost a velká týmová spolupráce, vypjaté i emotivní chvilky, to vše v duchu fair play,” říká Lucia Poláčeková, předsedkyně Organizačního výboru turnaje a managerka komunikace pro McDonald's ČR/SR.

Kdo letos zvedl nad hlavu pohár vítězů? Napínavou podívanou přineslo hned první finále, o vítězi kategorie A pro 1.-3. třídy se rozhodlo až penaltovým rozstřelem. V něm dominovala ZŠ Davle, druhé místo připadlo ZŠ Javornická. Ve finále kategorie B pro 4.-5. třídy proti sobě nastoupily ZŠ Sportovní a ZŠ Heyrovského. Nakonec to byl první jmenovaný výběr, kterému díky skóre 3:2 patří prvenství.

A svého šampiona má také kategorie M pro malotřídní školy. Historicky teprve druhým vítězem se stala ZŠ Kolová, jejíž tým složený z kluků a holek ve finálovém utkání proti ZŠ a MŠ Lukavice vstřelila 4 góly a oprávněně se stanula na prvním místě. K co nejlepším výkonům burcovali fotbalistky a fotbalisty nejen spoluhráči a trenéři, ale také fanoušci, kteří vytvořili jedinečnou atmosféru.

K vidění byla také dvě exhibiční utkání. K tomu prvnímu nastoupily před pondělním slavnostním zahájením výběry dívek z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Nechyběl ani už tradiční zápas osobností, ve kterém se představili třeba ambasador letošního ročníku turnaje Vladimír Šmicer, Jan Koller, Milan Baroš, David Lafata, Pavel Horváth, Jakub Kohák, Přemek Forejt a další. Rolí patronů se skvěle zhostili fotbalistka Klára Cahynová a fotbalista Václav Černý.

Legendární reprezentant Vladimír Šmicer byl na tribunách po celé dva dny turnaje: „Turnaj má obrovskou sílu, dokáže přitáhnout desítky tisíc dětí na trávníky. Je mi ctí, že jsem tady mohl být a podpořit nové fotbalové talenty. Kluci a holky za tituly mistra opravdu bojovali. Ještě jednou gratuluji vítězům ze ZŠ Davle, ZŠ Sportovní a ZŠ Kolová, byl to zážitek!“

McDonald's Cup je největší sportovní republikový turnaj pro děti prvního stupně základních škol, který za svou pětadvacetiletou historii rozpohyboval více než 1,6 milionu dětí, zúčastnilo se jej na 127 tisíc školních týmů z více než 65 tisíc škol, proběhlo téměř 12 tisíc regionálních turnajů (okrskových, regionálních a krajských finále).

„Každý rok nám do turnaje více škol hlásí více svých týmů. Jsme z toho nadšení, protože téměř každá druhá škola v republice vyslala do turnaje své zástupce. Lepší oslavu jsme si nemohli přát. Je pro nás nesmírnou ctí, že i po 25 letech zájem škol a dětí neopadá, a že můžeme dopřávat radost z pohybu stále více dětem,“ doplňuje Poláčeková.

„Pevně doufáme, že tímto ročníkem nekončíme. Zvláště v době, kdy děti tráví spoustu času v online prostředí je velmi důležité vytvářet příležitosti, aby si užily pohyb na čerstvém vzduchu s kamarády a spoluhráči. Týmové sporty jsou skvělý způsob, jak je naučit fair play a spolupráci, ale i tomu, že k úspěchu většinou vede delší cesta, která stojí úsilí, ale na konci to stojí za to. Rádi bychom, abychom tyto hodnoty i pomocí McDonalds’s Cupu mohli šířit dál,“ říká Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Zdroj: fotbal.cz

Středočeští fotbalisté znovu na Olympiádě dětí a mládeže...

Poslední červnový týden hostil Jihočeský kraj Olympiádu dětí a mládeže. Středočeský kraj reprezentovali také fotbalisté pod vedením Milana ...

29.06.2024
Nejlepším týmem v kategorii U9 se stali fotbalisté z...

Krajské finále přípravek v kategorii U9 hostila Vlašim. Nejlepším týmem turnaje, ve kterém je rozhodujícím kritériem počet nastřílených gólů, se ...

28.06.2024
Krajské finále U11 vyhrál Cembrit Beroun

Známe vítěze krajského finále přípravek v kategorii U11 v Poděbradech. Tento turnaj pořádaný Komisí mládeže SKFS se nehraje standardním způsobem. ...

28.06.2024
Další novinky