Úvodní strana Aktuality Děvčata z Mladoboleslavska vyhrála finálový turnaj WU11

Děvčata z Mladoboleslavska vyhrála finálový turnaj WU11

Areál Spartaku Příbram hostil ve středu 5. června finálový turnaj dívčího fotbalu kategorie WU11. Vítězkami se staly fotbalistky z Mladoboleslavska.

Finálového turnaje se zúčastnilo osm okresních výběrů a týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Poté se hrálo semifinále a zápasy o konečné umístění. Dívky sehrály celkem pět utkání po dvaceti minutách.

„Během turnaje nám děvčata ukázala, že se s nimi nejen v klubech, ale i při speciálních trénincích okresních výběrů, skvěle pracuje,“ konstatoval GTM OFS Příbram Miroslav Bodnár, který turnaj organizoval coby domácí zástupce.

Celkovými vítězkami se staly děvčata z OFS Mladá Boleslav, která ve finále porazila domácí tým OFS Příbram po penaltovém rozstřelu. Třetí skončily dívky z OFS Kladno, jenž v souboji o bronz porazily soupeřky z Kolínska.

„Každým rokem nám přibývají holky, co chtějí hrát fotbal. Je vidět, že projekt dívčích výběrů, a zejména speciálních okresních tréninků, nese ovoce. Vím, že děvčata se na každé tréninky a turnaje moc těší. Příkladem výborné funkčnosti systému je například založení dorosteneckého týmu děvčat v Sokole Pičín. To jsou právě holky, které prošly naším výběrem před třemi lety, kdy projekt začal,“ těšilo Bodnára.

Galerie článku

Středočeští fotbalisté znovu na Olympiádě dětí a mládeže...

Poslední červnový týden hostil Jihočeský kraj Olympiádu dětí a mládeže. Středočeský kraj reprezentovali také fotbalisté pod vedením Milana ...

29.06.2024
Nejlepším týmem v kategorii U9 se stali fotbalisté z...

Krajské finále přípravek v kategorii U9 hostila Vlašim. Nejlepším týmem turnaje, ve kterém je rozhodujícím kritériem počet nastřílených gólů, se ...

28.06.2024
Krajské finále U11 vyhrál Cembrit Beroun

Známe vítěze krajského finále přípravek v kategorii U11 v Poděbradech. Tento turnaj pořádaný Komisí mládeže SKFS se nehraje standardním způsobem. ...

28.06.2024
Další novinky