Úvodní strana Aktuality Josef Setnička oslavil osmdesátku

Josef Setnička oslavil osmdesátku

Osmdesáté narozeniny oslavil dlouholetý rozhodčí a delegát zejména krajských fotbalových soutěží Josef Setnička. Pořád je ve výborné formě, pořád ještě fotbalu pomáhá, a tak se za ním v neděli vydali na jeho "domácí" stadion Cembrit Beroun - Závodí zástupci Středočeského Krajského Fotbalového Svazu Petr Blažej, Josef Váňa a Jaroslav Mázdra, kteří oslavenci předali pamětní plaketu jako ocenění za dlouholetou činnost a zásluhy o středočeský fotbal. Ke gratulaci se přidali za SK Cembrit předseda oddílu Roman Špička a místopředseda Marek Krumholz.

Setnička pochází z Pavlovic, s osmi letech se ale přestěhoval s rodiči do Vlašimi a tam také začal hrát fotbal a dodnes klubu z pod hory Blaník fandí. V patnácti se ale stěhoval do Berouna, kde šel do učení a žije tam s přestávkou na vysokoškolská studia v Ostravě dodnes.

V dresu berounské Lokomotivy také zažil svůj nejlepší zápas kariéry, když vstřelil do sítě Nymburka dvě branky a i díky tomu Lokomotiva postoupila do dorostenecké ligy.

Když později už jako hrající trenér vedl Eternit Beroun-Závodí (dnešní SK Cembrit), přemluvil ho kamarád Josef Richter, aby zkusil kariéru rozhodčího. Zkusil a už u ní zůstal.

Pamatuje si přesné datum prvního zápasu s píšťalkou, bylo to 29. dubna 1972 a v derby se utkaly Zadní Třebaň s Mořina. Poslední zápas po 49 letech pak řídil 14. listopadu 2021 mezi Olympií Zdice a Sokolem Králův Dvůr. Celkem v berounském okrese, ale dlouhá léta také v krajských soutěžích a divizi odřídil neuvěřitelných 2192 utkání! Jako asistent rozhodčího odřídil rovněž několik utkání ve druhé lize.

Roky vykonával také funkci delegáta, za 33 roků stihl 668 zápasů. Pomáhal a pomáhá však nadále jako funkcionář v ČUS, FAČR a jako hlavní pořadatel na utkáních svého Cembritu Beroun.

„Nepříjemné vzpomínky naštěstí nemám. Hezké jsou naopak chvíle, kdy mi hráči přišli, ať už jako rozhodčímu nebo v roli delegáta poděkovat, že rozhodčí dobře odřídili utkání,“ říká středočeská fotbalová legenda Josef Setnička.

Rudolf Muzika, redaktor Deníku

Milín přiveze na finále superpoháru hvězdy jako Kadlece,...

Druhým finalistou premiérového finále Superpoháru SKFS je vítěz HDT.cz krajského přeboru TJ Ligmet Milín. Tým prošpikovaný exligovými fotbalisty ...

16.07.2024
Psáry si po historické sezoně zahrají před televizními...

Prvním týmem, kterého vám před finále Superpoháru SKFS představíme, je SK Rapid Psáry. Mančaft, jenž v sezoně 2023/2024 vyhrál I. A třídu i Pohár ...

15.07.2024
Podpořte svůj klub nově skrze WATTe ENERGIE. Zjistěte, zda...

Druhou společností, která se po boku NEXT REALITY zapojila do projektu středočeského fotbalu Podpoř svůj klub je WATTe energie. Nový dodavatel ...

04.07.2024
Další novinky