Úvodní strana Aktuality Podpořte svůj klub nově skrze WATTe ENERGIE. Zjistěte, zda můžete ušetřit za plyn a elektřinu

Podpořte svůj klub nově skrze WATTe ENERGIE. Zjistěte, zda můžete ušetřit za plyn a elektřinu

Druhou společností, která se po boku NEXT REALITY zapojila do projektu středočeského fotbalu Podpoř svůj klub je WATTe energie. Nový dodavatel elektřiny a plynu na českém trhu nabízí klubům zajímavé odměny skrze své hráče i fanoušky.

www.PODPORSVUJKLUB.cz

Rozhovor po vstupu do projektu a představení společnosti nám poskytl její spolumajitel Lukáš Zach.

Lukáši, druhým subjektem, který se zapojil do Projektu Podpoř svůj klub je vaše energetická společnost WATTe. Zajímá mě, jak vzniklo spojení se SKFS, proč jste se zapojili do projektu středočeského fotbalu?

Asi to bylo z toho důvodu, že s Tomášem Neumannem se znám už nějaký pátek a většinou všechny projekty, které dělá, vždycky dávají hlavu a patu. A tím, že i já jsem nadšený sportovec, tak se mi spojení líbilo, a proto jsme do projektu naskočili.

Říkáte nadšený sportovec, máte vztah i k fotbalu, nebo děláte jiné sporty?

No, k fotbalu. Já jsem hrál fotbal, když jsem byl malý, ale to byla jenom pralesní liga na Šumavě. A můj první gól byl takový, že mě trefil míč do hlavy, ode mě se odrazil a spadl do branky, takže to je asi moje veškerá zkušenost s fotbalem. Samozřejmě k pohybu mám blízko, já jsem dělal dlouho judo, kickbox a tyhle kontaktní sporty. Celkově mě sport samozřejmě baví a k podnikání je pohyb určitě důležitý.

Řekněte mi něco o vaší společnosti WATTe. Jak dlouho jste na trhu, jak dlouho se věnujete energiím?

Já osobně jsem v energetice už od roku 2009–2010, firma WATTe vznikla v roce 2022.

Byla to nějaká eskalace nějakých osobních posunů, a i prodej nějakých jiných společností, které jsem vlastnil. Na WATTe spolupracujeme primárně jako komornější dodavatelé na letitých vybudovaných vztazích. Takže se držíme spíš takových dlouhodobých spoluprací, které už máme osahané a které nám přináší nové klienty.

Na co nové klienty lákáte? Protože dneska asi pro zákazníky v oblasti energetiky je důležitá stabilita, aby se nestalo to, co se stalo Bohemia Energy. Jak vy dokážete zaručit stabilitu? Proč by k vám měli zákazníci jít?

Slovo lákat znělo docela zajímavě, ale jak jsem říkal už předtím, hlavně všechno stavíme na dlouhodobých vztazích a budování důvěry. To je náš primární pilíř úspěchu, ale důvěra je samozřejmě o tom, že se buduje s našimi partnery, kteří jsou v rámci realitních kanceláří, finančních poradců, dalších těchto institucí a tím, že spolu máme už nějaké vztahy a vybudovanou důvěru, tak už je tady potom doporučení z této strany jednoduché. Ale to primární, na čem si dneska zakládáme, je samozřejmě i komunikace směrem k zákazníkovi. Jsme dneska jediný dodavatel, který nemá ve smlouvě jakoukoliv pokutu a sankci. To znamená, že pokud se k nám klient dostane a za měsíc se rozhodne, že chce k jakémukoliv jinému dodavateli, tak vlastně za deset dní může být kdekoliv jinde. Myslím si, že je to určitě důležitý aspekt. Náš klient má svobodu v rozhodování a může svoje manévrovací přesuny zhodnotit v tom, že se teda buď někde uváže a nebo může mít volné podmínky.

Důležitá je pro zákazníka hlavně cena.

Samozřejmě cenová politika je dneska taky velmi důležitá. Cena se díky trhu dostává zpátky do kondice a my můžeme klientům nabídnout velmi zajímavou úsporu. Aby klienti nedopadli tak jako klienti Bohemia Energy, zvládneme. Krizi, která tady byla, jsme i na jiných firmách, které vlastním v energetice, projeli bez jakékoliv újmy. Všechno jsme financovali ze svého vlastního kapitálu, bez vstupu jakýchkoliv cizích finančních prostředků. Takže si myslím, že naše dlouholetá zkušenost se jenom opírá o to, že to děláme prostě dobře.

Můžete prozradit, kolik máte zákazníků, jestli to není něco tajného?

Tajné to není, ale přesné číslo z hlavy nevím. Teďka fungujeme nějakých osm měsíců v rámci dodavatele WATTe, a jsme někde okolo nějakých asi devatenácti set zákazníků. Takže jsme malý dodavatel.

A co jste dělali předtím? Říkal jste, že v roce 2022 jste založili WATTe a osm měsíců dodáváte energii.

My máme v energetice více aktivit. Stavíme i velké obnovitelné zdroje a poskytujeme i službu výkonové rovnováhy pro ČEPS. To jsou další vertikály energetiky, kterou zahrnujeme ve všech úrovních. Když se dneska dostaneme k investorovi, který chce řešit fotovoltaiku, tak rovnou s ním můžeme vyřešit i dodávku energie, nebo naopak, když s někým řešíme dodávku energie, tak pak můžeme nabídnout vyřešení fotovoltaiky. Když je dobrá infrastruktura, tak se bavíme i o službě výkonové rovnováhy. Máme takový ten pomyslný koláč v energetice obsáhlí tímto vším.

Když se dostanu přímo k tomu projektu Podpoř svůj klub, tak jste se domluvili se SKFS na tom, že podpoříte daný klub, k němuž se váš nový zákazník přihlásí, částkou 600 Kč za rok za odběrné místo a 25 Kč za každou spotřebovanou megawatt hodinu. V jakých procentech se tedy pohybujeme reálně, jaká je ta odměna nebo provize pro ten klub?

Provize je taková, jak jste zmínili. Když přijde klient, který chce řešit elektřinu a plyn, tak to máme dvě odběrná místa, to je 1200 Kč za rok. A když vezmu, že na elektřině a plynu bude dohromady spotřeba 20 megawatt, tak je to dvacetkrát 25 Kč, tedy nějakých 500 korun. A ty odměny jsou opakované každý rok, to znamená, že když klient u nás zůstane pět let, tak klub dostává peníze každý rok.

To znamená, že když bude klub šikovný a dokáže projekt dobře komunikovat u svých hráčů a trenérů, tak si může přijít ročně na několik desítek tisíc jenom od vás.

Ano. Máme dneska, a teď se budu bavit čistě o nějakých externích partnerech, co s námi dělají už od loňského října, když jsme spustili naší divizi, šikovné partnery, kteří se pohybují už na roční odměně 350 až 600 tisíc korun.

Super, pokud bych tedy chtěl k vám přejít, vyplním přes web Podpoř svůj klub své údaje a vy už mě pak kontaktujete a nabídnete mi nějaké podmínky?

Jasně, ten proces je jednoduchý. De facto přesně jak jste řekl, skrze formulář zjistíme, nebo si vyptáme jakoukoliv fakturu od elektřiny či plynu, abychom vám byli schopni udělat cenové porovnání, abyste viděl, kolik s námi můžete ušetřit. Pak je důležité jenom zvolit svůj klub, který chcete podpořit. My vás pod klub zaregistrujeme jako fanouška a klub získává odměnu za vás. A de facto s tím cenovým porovnáním, když vidíte tu úsporu, pak chodí už i k podpisu rovnou plná moc. Pokud s nabídkou souhlasíte, tak jenom podepíšete plnou moc, vyfotíte nám ji třeba na WhatsApp nebo pošlete zpátky na e-mail, a to je vaše veškerá aktivita. My už se pak o všechno postaráme.

Milín přiveze na finále superpoháru hvězdy jako Kadlece,...

Druhým finalistou premiérového finále Superpoháru SKFS je vítěz HDT.cz krajského přeboru TJ Ligmet Milín. Tým prošpikovaný exligovými fotbalisty ...

16.07.2024
Psáry si po historické sezoně zahrají před televizními...

Prvním týmem, kterého vám před finále Superpoháru SKFS představíme, je SK Rapid Psáry. Mančaft, jenž v sezoně 2023/2024 vyhrál I. A třídu i Pohár ...

15.07.2024
Spolupráce mezi firmou BESPO a SKFS se dále rozvijí!

V minulém roce uzavřel Středočeský krajský fotbalový svaz spolupráci s českou společností BESPO vyrábějící zakázkové sportovní oblečení. V nové ...

28.06.2024
Další novinky