Úvodní strana Aktuality Žákovské i dorostenecké I. A třídy nabídnou skupiny i pro mladší kategorii

Žákovské i dorostenecké I. A třídy nabídnou skupiny i pro mladší kategorii

Komise mládeže a STK SKFS reaguje na časté podněty z klubů a jejich obavy o dvouročníkové kategorie mládeže v I. A třídách žáků a dorostu v soutěžním ročníku 2022/2023.

Týmy, které po skončení letošní sezony budou příslušet do I. A třídy žáků nebo dorostu, budou mít možnost přihlásit jak starší, tak i mladší tým (tzv. dvouročník).

Na základě zájmu a konečného počtu týmů budou dvouročníkové I. A třídy v jedné nebo ve dvou skupinách. „V případě, že počet klubů se zájmem o dvouročníkové soutěže nenaplní dvě skupiny I. A třídy (1x východ, 1x západ – pozn.), budeme po klubech chtít písemné potvrzení, že souhlasí i s variantou, že budou jezdit i v I. A třídě po celém kraji. Potom vytvoříme pouze jednu skupinu starší a mladší kategorie. Věříme ale, že se nám podaří naplnit dvě skupiny, které by se zeměpisně adekvátně rozdělily. Minimálně další dvě skupiny v I. A třídě budou standardně čtyřročníkové, tedy jeden dorostenecký nebo žákovský tým,“ uvedl člen VV SFKS Ondřej Knobloch.

Postupový klíč do krajského přeboru bude stejný pro všechny týmy žákovských i dorosteneckých I. A tříd. Podmínkou postupu do krajského přeboru pochopitelně zůstává povinnost přihlášení týmu mladších dorostenců, respektive žáků.

V případě mladších žáků se v krajském přeboru a také I. A třídě bude hrát od nového ročníku 8+1 vápno – vápno, viz. přiložený dokument.

Znázornění umístění hřiště pro 8+1

 

Dokumenty ke článku

Pravidla mladší žáci KP 8+1
Středočeské finále Memoriálu Josefa Šurala ovládl výběr OFS...

Po odehrání tří základních skupin se sjelo šest nejlepších týmů Memoriálu Josefa Šurala (U17) ve Středočeském kraji k finálovému turnaji na hřiště...

17.05.2022
Společnost Joma podpořila materiálně okresní mládežnické...

Středočeský krajský fotbalový svaz se dohodl na materiální podpoře s českými zástupci španělské společnosti se sportovním oblečením Joma, která ...

05.05.2022
VIDEO: Nejlepším okresním výběrem kategorie U12 je Praha -...

Meziokresní soutěž kategorie U12 vyvrcholila ve středu finálovým turnajem na hřišti TJ Kunice, kam se sjely čtyři nejlepší okresní výběry po ...

04.05.2022