Úvodní strana Aktuality Žákovské i dorostenecké I. A třídy nabídnou skupiny i pro mladší kategorii

Žákovské i dorostenecké I. A třídy nabídnou skupiny i pro mladší kategorii

Komise mládeže a STK SKFS reaguje na časté podněty z klubů a jejich obavy o dvouročníkové kategorie mládeže v I. A třídách žáků a dorostu v soutěžním ročníku 2022/2023.

Týmy, které po skončení letošní sezony budou příslušet do I. A třídy žáků nebo dorostu, budou mít možnost přihlásit jak starší, tak i mladší tým (tzv. dvouročník).

Na základě zájmu a konečného počtu týmů budou dvouročníkové I. A třídy v jedné nebo ve dvou skupinách. „V případě, že počet klubů se zájmem o dvouročníkové soutěže nenaplní dvě skupiny I. A třídy (1x východ, 1x západ – pozn.), budeme po klubech chtít písemné potvrzení, že souhlasí i s variantou, že budou jezdit i v I. A třídě po celém kraji. Potom vytvoříme pouze jednu skupinu starší a mladší kategorie. Věříme ale, že se nám podaří naplnit dvě skupiny, které by se zeměpisně adekvátně rozdělily. Minimálně další dvě skupiny v I. A třídě budou standardně čtyřročníkové, tedy jeden dorostenecký nebo žákovský tým,“ uvedl člen VV SFKS Ondřej Knobloch.

Postupový klíč do krajského přeboru bude stejný pro všechny týmy žákovských i dorosteneckých I. A tříd. Podmínkou postupu do krajského přeboru pochopitelně zůstává povinnost přihlášení týmu mladších dorostenců, respektive žáků.

V případě mladších žáků se v krajském přeboru a také I. A třídě bude hrát od nového ročníku 8+1 vápno – vápno, viz. přiložený dokument.

Znázornění umístění hřiště pro 8+1

 

Dokumenty ke článku

Pravidla mladší žáci KP 8+1
Meziokresní výběry U10 ovládl během zimy Benešov

Druhý únorový víkend se v nafukovací hale v Dolních Břežanech konal zimní finálový turnaj meziokresních výběrů kategorie U10. O vítězství se ...

20.02.2023
Vánoční turnaj dívek WU11 vyhrály v Dolních Břežanech holky...

Nafukovací hala v Dolních Břežanech hostila vánoční fotbalový turnaj dívek WU11. Na umělém povrchu se utkalo celkem šest okresních výběrů.

21.12.2022
Vánoční turnaj dívek na Spartě ovládly fotbalistky z Kladna...

Sparťanská nafukovací hala na Strahově hostila v neděli Vánoční turnaj meziokresních výběrů Středočeského kraje v kategorii dívek WU14.

06.12.2022